MIASTO
Bardziej kompleksowe i szybsze leczenie?


W Polsce powstała pierwsza "Informatyczna platforma fuzji badań obrazowych serca". Projekt realizowany jest wspólnie przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach i Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II. Co to za program i do kogo jest skierowany? Na te pytania odpowiedział nam profesor Janusz Braziewicz, kierownik Zakładu Medycyny Nuklearnej z ośrodkiem PET w Kielcach.
"Informatyczna platforma fuzji badań obrazowych serca" umożliwia bezpieczną archiwizację, wymianę i zaawansowaną obróbkę obrazów badań wykonywanych za pomocą różnych technik diagnostyki obrazowej. Dzięki temu lekarze uzyskują maksymalną dokładność badania – mówi Profesor Janusz Braziewicz, kierownik Zakładu Medycyny Nuklearnej z ośrodkiem PET w Kielcach.
Profesor dodaje, że uruchomiona platforma wpływa nie tylko na obniżenie kosztów diagnostyki i leczenia ale znacząco podnosi jakość leczenia pacjenta.
Adresatami projektu byli chorzy z chorobami serca poddani terapii komórkami macierzystymi w celu regeneracji mięśnia sercowego. Do programu są włączani także pacjenci z innymi schorzeniami.
Profesor Janusz Braziewicz nie ukrywa, że chciałby, aby programu dołączyły także pozostałe ośrodki badawcze z Polski. Czy tak się stanie? Na odpowiedź będziemy musieli poczekać.
![[FOTO] 79. rocznica pogromu w Kielcach. Uczczono pamięć ofiar](/media/k2/items/cache/3cc26941e55272c6c5ea3caf34bba7e2_L.jpg)


![[FOTO] Solidarność pamiętała o ofiarach pogromu w Kielcach](/media/k2/items/cache/ea24fdf645e747870389ad76b01de782_L.jpg)




