Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Bożonarodzeniowa szopka Radia eM! Znów najpiękniejsza w Kielcach!

piątek, 24 grudnia 2021 10:00 / Autor: Radio eM
Bożonarodzeniowa szopka Radia eM! Znów najpiękniejsza w Kielcach!
Fot. Piotr Michalec
Bożonarodzeniowa szopka Radia eM! Znów najpiękniejsza w Kielcach!
Fot. Piotr Michalec
Radio eM
Radio eM

Już po raz 16. przed siedzibą Radia eM Kielce powstała bożonarodzeniowa szopka. Po raz piąty można ją oglądać przy ul. Sienkiewicza 2 (wcześniej przez jedenaście lat cieszyła wzrok przy ul. Jana Pawła II 4, przy dawnej siedzibie radia).

Co roku szopka cieszy się ogromnym zainteresowaniem kielczan, dla których jest to stały punkt klimatycznych, świątecznych spacerów. – W tym roku znów dodaliśmy nowe elementy świetlne do szopki, mamy dodatkowe kolorowe światła. Jest jeszcze barwniej - mówi Piotr Michalec, zastępca dyrektora Radia eM.

- Mamy w szopce, w centralnym miejscu, figurę Pana Jezusa, obok  są Jego rodzice: Maryja i Józef,a także  pasterze, baranki, osioł i wół oraz Trzej Królowie. Wszystko to w polskim stylu, bo szopka jest drewniana, ze strzechą i choinkami. Chcieliśmy najpełniej oddać symbolikę tego czasu – dodaje.

szopka 2021

szopka 2021 3

 

W latach ubiegłych otrzymaliśmy od Państwa wiele zdjęć naszej szopki, z czego bardzo się cieszymy i liczymy na podobne zaangażowanie w tym roku. – Najpiękniej wygląda wieczorem. Podświetlona, nabiera bajkowego charakteru. Obserwujemy z okien redakcji, jak wielu kielczan przechodząc obok niej przystaje, modli się, ogląda, robi selfie. Cieszymy się i  róbcie to nadal – apeluje Piotr Michalec.

Bożonarodzeniowa szopka będzie stała przy siedzibie Radia eM do 6 stycznia 2022 roku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO