Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Kompleks boisk przy SP nr 25 gotowy. Finiszują inne inwestycje

czwartek, 29 kwietnia 2021 14:06 / Autor: Adrianna Linertowicz
Kompleks boisk przy SP nr 25 gotowy. Finiszują inne inwestycje
Fot. Miasto Kielce
Kompleks boisk przy SP nr 25 gotowy. Finiszują inne inwestycje
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 25 na osiedlu Ślichowice mają powody do radości. Dobiegły końca prace budowlane przy kompleksie boisk przy ulicy Jurajskiej 7, z którego można już korzystać. A to jeszcze nie koniec realizowanych inwestycji...

Boiska powstały dzięki Budżetowi Obywatelskiemu 2019. Ich koszt wyniósł ponad 1 mln 600 tys. złotych. 

– Zapewne każdy nie mógł się doczekać, aż tutaj wbiegnie. Bardzo fajne boisko, każdemu się podoba i naprawdę fajnie się gra – powiedział Oliwier Jarząb, uczeń SP 25 w Kielcach.

Powstała także strefa "Street Workoutu", jest bieżnia oraz skocznia w dal. Obiekt został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ma oświetlenie i monitoring.

– Doczekaliśmy się. Mamy ogromną satysfakcję, że przy naszej szkole powstał tak piękny, długo wyczekiwany obiekt, który posłuży także całej społeczności tego osiedla – mówi Sylwester Ozga, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 25 w Kielcach.

To jednak nie jedyna tego rodzaju inwestycja. Kolejny kompleks sportowy powstaje również na osiedlu Baranówek. Nadal trwają prace wykończeniowe przy Szkole Podstawowej numer 9. Jak dotąd wyremontowane zostały chodniki, powstały specjalne podjazdy dla niepełnosprawnych, a także nowy monitoring i oświetlenie. Ta inwestycja kosztuje przeszło 1 mln 200 tys. złotych i podobnie jak pierwsza, realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego.

–To będzie duża zmiana dla naszej młodzieży i dla społeczności lokalnej tego osiedla. Wszyscy oddali głos, żebyśmy mogli mieć nowe boiska – mówi Łukasz Stochmal, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 w Kielcach.

Powstał również nowoczesny i bezpieczny plac zabaw.

– Serdecznie zachęcam do tego, by aktywnie uczestniczyć w Budżecie Obywatelskim. Nie tylko poprzez głosowanie, ale też przygotowywanie projektów. Jeśli dostrzegamy w naszym otoczeniu możliwość poprawienia czegoś na lepsze,  to zachęcam do składania projektów – mówi Marcin Chłodnicki, zastępca prezydenta Kielc.

Najbliższa, już dziewiąta edycja Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego startuje 4 maja.  Zarezerwowano na nią 7 mln 800 tys. złotych w budżecie miasta.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO