Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Chiny dziękują kielczanom za pomoc w walce z koronawirusem

wtorek, 03 marca 2020 12:48 / Autor: Weronika Karyś
Chiny dziękują kielczanom za pomoc w walce z koronawirusem
Źródło: UM Kielce
Chiny dziękują kielczanom za pomoc w walce z koronawirusem
Źródło: UM Kielce
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Kilka tysięcy termometrów i masek chirurgicznych zakupionych w jednej z kieleckich firm, trafiło w lutym do Taizhou i Yuyao, miast partnerskich Kielc. Władze stolicy województwa świętokrzyskiego odebrały list z podziękowaniami za udzieloną pomoc w walce z koronawirusem.

Pan Yinhao, burmistrz chińskiego miasta Yuyao, podziękował władzom Kielc oraz wszystkim mieszkańcom miasta za pomoc.

„Wysiłki Kielc i wasze starania o pomoc dla Yuyao w zapewnieniu zapasów sprzętu do kontroli epidemii są dowodem silnej przyjaźni między naszymi dwoma miastami. W imieniu miasta Yuyao w Chinach i wszystkich naszych mieszkańców chciałbym wyrazić szczerą wdzięczność i szacunek dla Pana Prezydenta i całego miasta Kielce. Tylko dzięki partnerstwu i współpracy możemy sprostać stojącym przed nami wyzwaniom.”

Jak informuje Grzegorz Wdowiak z Biura Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta, Kielce były jednym z pierwszych miast, które odpowiedziały na apel partnerów z Chin. Dzięki mobilizacji mieszkańców do Azji Wschodniej trafiło 6,5 tysiąca termometrów.

„Cieszymy się że te działania przyniosły pozytywne rezultaty. W tych trudnych chwilach odkrywamy, kim są nasi prawdziwi przyjaciele. Wsparcie Kielc jest dowodem tej prawdziwej przyjaźni między nami i pokazuje, że naprawdę jesteśmy częścią wspólnoty, budującej wspólną przyszłość. Porusza nas szczerość Kielc. Wierzymy w skuteczność naszych szeroko zakrojonych działań, mając nadzieję na to, że Yuyao ma przed sobą świetlaną przyszłość” - pisze w liście burmistrz Yinhao.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO