Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Ciekawostki z giełdy kolekcjonerskiej przy WDK

sobota, 09 października 2021 11:20 / Autor: Adrianna Linertowicz
Ciekawostki z giełdy kolekcjonerskiej przy WDK
Ciekawostki z giełdy kolekcjonerskiej przy WDK
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Dzisiejsza (9 października) giełda kolekcjonerska przy Wojewódzkim Domu Kultury cieszy się dużym zainteresowaniem. Można tu jak zawsze kupić wiele ciekawych rzeczy, zarówno ozdobnych, jak i tych użytkowych.

Zabytkowe szable i miecze, biżuteria, meble, kolekcjonerskie pocztówki, medale i monety, ręcznie malowana porcelana, militaria, stare dziecięce zabawki i książki, pozytywki, zegary, znaczki pocztowe z dawnych lat, obrazy - to tylko część przedmiotów, które można nabyć podczas comiesięcznej giełdy przy Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

- Niektóre z tych rzeczy mają przeszło stuletnią historię. Można powiedzieć, że są swego rodzaju wehikułem czasu – mówi jeden z wystawców.

- To nie pierwszy raz, kiedy odwiedzam giełdę. Wciąż mam w gospodarstwie dużo narzędzi i przedmiotów z dawnych czasów, więc zdarza mi się tu szukać na przykład części, których raczej już nie dostanę w komercyjnych sklepach – mówi pan Mirosław, który przyjechał do Kielc z Masłowa. Na giełdzie można dostać wiele rozmaitych narzędzi gospodarskich, takich jak sierpy, łopaty, czy motyki. Znalazła się nawet tradycyjna tarka do prania.

Giełda potrwa do godziny 13. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO