Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

CK Technik ma nowego partnera. Uczniowie będą się uczyć nowoczesnej obróbki materiałów

wtorek, 09 marca 2021 16:01 / Autor: Beata Kwieczko
CK Technik ma nowego partnera. Uczniowie będą się uczyć nowoczesnej obróbki materiałów
Fot. UM Kielce
CK Technik ma nowego partnera. Uczniowie będą się uczyć nowoczesnej obróbki materiałów
Fot. UM Kielce
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Centrum Kształcenia Zawodowego CK Technik ma nowego partnera. Prezydent Bogdan Wenta podpisał porozumienie o współpracy z Przedsiębiorstwem Mechaniczno-Inżynieryjnym WWTECH. Uczniowie będą kształceni w nowoczesnej obróbce materiałów.

To kolejny etap budowania sieci partnerów Centrum. WWTECH to firma, która zajmuje się innowacyjnymi rozwiązaniami w dziedzinie obróbki metali. Głównym profilem jej działalności jest wykonywanie usług mobilnej obróbki skrawaniem. WWTECH będzie wspierał pion edukacyjny. Wskaże, jak najlepiej wykorzystać możliwości Centrum i obszary, których nie obejmuje program szkoleniowy.  

– Jest to następny moduł kształcenia, który możemy dodać, a to dzięki partnerowi, który nie tylko wchodzi z kapitałem wiedzy biznesowej, lecz także ze swoimi instruktorami i wychowawcami – mówi prezydent Bogdan Wenta.

Przedsiębiorstwo chce inspirować młodych ludzi, aby starali się tworzyć własne projekty.

– Pragniemy wspierać uczniów, proponując im praktyki zawodowe, również płatne, a w finalnym etapie dać również zatrudnienie – mówi Rafał Śniegulski, dyrektor zarządzający WWTECH.

Największą korzyścią dla firmy będzie pozyskanie dobrze wyszkolonej kadry, gotowej podjąć pracę.

Przypomnijmy, że w styczniu tego roku podpisana została umowa o współpracy z firmą KH-KIPPER, wiodącym w Polsce producentem zabudów-wywrotek na samochody ciężarowe powyżej 12 ton. Z kolei w lutym Centrum zawarło umowę z firmą Nobile Motors, jedynym autoryzowanym dealerem i serwisem aut marki Mercedes w naszym regionie. Wcześniej nawiązało też współpracę z BMW Vertiebs GmbH.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO