Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Przebudowa starachowickiego stadionu. Umowa podpisana

piątek, 26 maja 2023 09:19 / Autor: Weronika Karyś
Przebudowa starachowickiego stadionu. Umowa podpisana
Przebudowa starachowickiego stadionu. Umowa podpisana
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Prezydent Starachowic podpisał umowę na realizację kolejnego etapu rozbudowy i modernizacji infrastruktury sportowej w mieście. Do końca września przyszłego roku powstanie nowoczesny stadion piłkarsko-lekkoatletyczny. Wykonawcą prac inwestycyjnych wartych łącznie prawie 29 milionów złotych będzie GRETASPORT z Dąbrowy Górniczej.

Rozbudowa i przebudowa Stadionu Miejskiego w Starachowicach będzie realizowana w  ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Gmina Starachowice pozyskała 20-milionowe dofinansowanie na ten cel i po dołożeniu kolejnych milionów z gminnego budżetu zostanie ostatecznie zrealizowana ta niezwykle ważna dla całego miasta inwestycja sportowa. 

– Podpisujemy dziś historyczną umowę na modernizację i przebudowę infrastruktury sportowej stadionu miejskiego w Starachowicach. Stadionu, który przez ostatnie lata był odwiedzany praktycznie przez każdego mieszkańca naszego miasta. On tętnił życiem. Był chlubą i wizytówką naszego miasta. Przez ostatnie kilkanaście lat obserwowaliśmy jednak stopniową degradację obiektu. Miasto na różne sposoby próbowało go poprawiać, aby warunki do obserwowania zawodów sportowych dla kibiców były jak najlepsze, a sami zawodnicy mogli prezentować pełnię swoich umiejętności. Przygotowywaliśmy się do kompleksowej przebudowy tego obiektu i wreszcie się doczekaliśmy – mówi prezydent Marek Materek.

Stadion zyska m.in. nowe trybuny na ponad dwa tysiące kibiców (część z nich będzie zadaszona), miejsca dla sędziów, komentatorów, VIP i sanitariaty. Zostanie wykonana nowa nawierzchna bieżni lekkoatletycznej. Wewnątrz zakoli będą znajdowały się urządzenia lekkoatletyczne. Na zewnątrz areny sportowej planowana jest budowa rozgrzewkowej rzutni do pchnięcia kulą oraz rozgrzewkowej bieżni.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO