Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Deweloper nie odpuszcza. Złożył nowy wniosek ws. działki w "trójkącie bermudzkim"

wtorek, 28 grudnia 2021 17:20 / Autor: Weronika Kępa
Deweloper nie odpuszcza. Złożył nowy wniosek ws. działki w "trójkącie bermudzkim"
Deweloper nie odpuszcza. Złożył nowy wniosek ws. działki w "trójkącie bermudzkim"
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Firma Apolloplast po raz kolejny zawnioskowała do władz miasta w sprawie stworzenia budynku wielorodzinnego z usługami i garażem podziemnym na ostatniej działce zlokalizowanej w tzw. kieleckim trójkącie bermudzkim. Ratusz czeka na opinie mieszkańców.

Przypomnijmy, że ostatnie konsultacje społeczne w tej sprawie nie miały żadnego znaczenia. Jak informowaliśmy na początku listopada, inwestycja nie otrzymała pozytywnej opinii wojewódzkiego konserwatora zabytków.

– W przypadku kiedy mamy do czynienia z zabytkiem lub obszarem zabytkowym, realizacja jakiejkolwiek inwestycji na tym terenie wymaga zgody konserwatora zabytków. W tym przypadku konserwator jej nie wyraził, dlatego będziemy przygotowywać uchwałę odmawiającą lokalizacji wspomnianej inwestycji – tłumaczył wówczas dyrektor wydziału architektury i urbanistyki, Artur Hajdorowicz.

Po ponad miesiącu temat wraca. Deweloper ponownie zawnioskował ws. zabudowania działki. Nowy dokument niewiele różni się od poprzedniego. Bez zmian pozostała powierzchnia, którą ma zajmować budynek, wciąż wynosi ponad 1200 metrów kwadratowych, oraz wysokość - około dwudziestu metrów wzwyż przy sześciu kondygnacjach.

Zmianie uległa jednak liczba lokali mieszkalnych. Wcześniej mówiono o stu sześciu, teraz określono, że minimalnie w budynku znajdzie się ich 93, a maksymalnie 113. Te mają pomieścić stu trzydziestu czterech mieszkańców.

Zmiany pojawiły się również w kwestii miejsc postojowych. Początkowo w garażu podziemnym miało ich być dwadzieścia jeden, a poza terenem inwestycji (przy odległym o pół kilometra kinie Romantica) – trzydzieści dwa. Teraz, w porozumieniu z Rejonowym Przedsiębiorstwem Zieleni i Usług Komunalnych, ustalono że mieszkańcy mogliby parkować o wiele bliżej, bo na Parkingu Centrum.

„RPZiUK informuje, że na dzień 8 grudnia istnieje możliwość korzystania z 31 miejsc postojowych na trzecim (niezadaszonym) piętrze w systemie stałego abonamentu lub karnetu”, czytamy w dokumentach udostępnionych na stronie Idea Kielce, gdzie jeszcze przez piętnaście dni (do 11 stycznia) trwają konsultacje społeczne w tej sprawie.

- Uwagi można również składać w wersji papierowej, na adres urzędu miasta, elektronicznej – na adres mailowy oraz za pośrednictwem geoportalu – informuje Tomasz Porębski, rzecznik prasowy prezydenta Kielc.

Link do konsultacji: https://konsultacje.kielce.eu/konsultacje-spoleczne-specustawa-piotrkowska-xii-2021

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO