Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

[GALERIA] Dobre uczynki królowały na kieleckim rynku

sobota, 14 września 2019 21:21 / Autor: Wiktor Żelazny
[GALERIA] Dobre uczynki królowały na kieleckim rynku
[GALERIA] Dobre uczynki królowały na kieleckim rynku
Wiktor Żelazny
Wiktor Żelazny

Często o nich zapominamy, a są tak ważne w naszym życiu. Wolontariusze Szlachetnej Paczki oraz Akademii Przyszłości przypominali dzisiaj kielczanom o istocie dobrych uczynków w życiu codziennym.

Kielecki rynek zapełnił sie dzisiaj uśmiechniętymi i pełnymi życia młodymi ludźmi, którzy postanowili zachęcić mieszkańców Kielc do sprawiania dobra. W ramach akcji "Świętokrzyskie odpowiada dobrem" wolontariusze zorganizowali spotkanie, którym chcieli uprzyjemnić czas kielczanom, zarówno tym małym jak i dorosłym i w ten sposób: - chcemy sprawić by małe uczynki, które wykonujemy w swoim środowisku zwiększyły swoją skalę i dobro działo się od najniższego poziomu do co raz większych rozmiarów – mówiła Aleksandra Kopeć, koordynator regionalny Szlachetnej Paczki.

Najmłodsi mogli wziąć udział w zabawach jakie dla nich przygotowali wolontariusze, między innymi było kolorowanie twarzy i włosów, a także puszczanie baniek mydlanych. Starsi uczestnicy mogli natomiast zaspokoić swoją ciekawość poprzez zadawanie pytań młodym organizatorom. Można było się między innymi dowiedzieć jak zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki: - aktualnie trwa rekrutacja, a od wolontariuszy oczekujemy przede wszystkim chęci. Wystarczy mieć 16 lat i wejść na stronę internetową www.superw.pl i poprzez wypełnienie formularza zgłosić się do nas – tłumaczyła zgromadzonym Aleksandra Kopeć.

Na wszystkich uczestników spotkania czekał dodatkowo pyszny słodki poczęstunek. Akcja „Świętokrzyskie odpowiada dobrem” zorganizowana została w ramach ogólnopolskiej akcji Szlachetnej Paczki „Weekend Dobra”.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO