Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Dwa tysiące za rozliczenie podatku w Kielcach. Od nowego roku startuje loteria

poniedziałek, 06 grudnia 2021 15:42 / Autor: Weronika Kępa
Dwa tysiące za rozliczenie podatku w Kielcach. Od nowego roku startuje loteria
Zdjęcie poglądowe
Dwa tysiące za rozliczenie podatku w Kielcach. Od nowego roku startuje loteria
Zdjęcie poglądowe
Weronika Kępa
Weronika Kępa

W Łodzi, Gdańsku i Lublinie loteria podatkowa nie jest niczym nowym. Od przyszłego roku z pomysłu będą mogli skorzystać również mieszkańcy Kielc. Rozwiązanie ma przede wszystkim zachęcić do rozliczania PIT-u w stolicy regionu świętokrzyskiego, co pozwoli miastu na realizację wielu ważnych zadań samorządowych.

Inicjatywa ma dotyczyć rozliczeń podatkowych za 2021 rok. – Zwróciliśmy się z zapytaniem ofertowym do firm, które chcą przeprowadzić taką loterię w Kielcach na zlecenie Urzędu Miasta. Poprzez to działanie chcemy przede wszystkim zachęcić jak najwięcej osób do tego, żeby rozliczać swoje podatki w Kielcach – mówi Tomasz Porębski, rzecznik prasowy prezydenta Kielc.

Podatki pochodzące z PIT-u stanowią ważną część budżetu miasta. – Za te pieniądze możemy między innymi dbać o edukację naszych najmłodszych mieszkańców, remontować drogi i chodniki, powiększać infrastrukturę terenów zielonych i poprawiać jakość komunikacji publicznej. Im więcej osób zdecyduje się na to, żeby w tej loterii wziąć udział, a przede wszystkim im więcej osób będzie rozliczało swoje podatki w Kielcach, tym więcej środków trafi do budżetu miasta i będziemy dzięki nim mogli realizować więcej ważnych zadań poprawiających jakość życia naszych mieszkańców – tłumaczy Porębski.

Loteria zostanie podzielona na dwie kategorie. – Pierwsza będzie dotyczyła wyłącznie nowych podatników, czyli osób które dotąd nie rozliczały się w Kielcach albo miały jakąś przerwę. Druga ma trafić do stałych podatników, czyli tych, którzy chociażby w 2020 roku rozliczyli się w Kielcach i teraz zrobią to ponownie – dodaje nasz rozmówca.

Miasto planuje przeznaczyć na loterię dwadzieścia tysięcy złotych i wyłonić dziesięciu zwycięzców. To oznacza, że każda wylosowana osoba otrzyma dwa tysiące złotych za rozliczenie podatku w Kielcach.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO