Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Miasto czeka na opinię konserwatora zabytków w sprawie tzw. trójkąta bermudzkiego

wtorek, 18 stycznia 2022 15:09 / Autor: Weronika Kępa
Miasto czeka na opinię konserwatora zabytków w sprawie tzw. trójkąta bermudzkiego
Miasto czeka na opinię konserwatora zabytków w sprawie tzw. trójkąta bermudzkiego
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Drugie konsultacje społeczne w sprawie zabudowy ostatniej działki w tzw. trójkącie bermudzkim zakończyły się 11 stycznia. Wciąż jednak nie wiadomo czy zgodnie z wnioskiem firmy Apolloplast powstanie na niej budynek wielorodzinny z usługami i garażem podziemnym.

Przypomnijmy, że ostatnie konsultacje społeczne w tej sprawie nie miały żadnego znaczenia. Jak informowaliśmy na początku listopada, inwestycja nie otrzymała pozytywnej opinii wojewódzkiego konserwatora zabytków. W grudniu temat wrócił, a inwestycja ponownie została poddana pod opinię mieszkańców.

- W konsultacjach na portalu Idea Kielce złożono łącznie kilkanaście uwag, osobiście do Urzędu Miasta dostarczono także około trzydziestu opinii. Aktualnie wciąż czekamy na odpowiedzi instytucji opiniująco-uzgadniających w tej sprawie, w tym Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Negatywne uzgodnienie skutkuje brakiem możliwości podjęcia uchwały o lokalizacji inwestycji mieszkaniowej. Spodziewamy się, że komplet opinii otrzymamy w tym tygodniu - informuje Tomasz Porębski, rzecznik prasowy prezydenta Kielc.

Jak informowaliśmy w grudniu, nowy dokument niewiele różni się od poprzedniego. Zmiany pojawiły się przede wszystkim w kwestii miejsc postojowych. Początkowo w garażu podziemnym miało ich być dwadzieścia jeden, a poza terenem inwestycji (przy odległym o pół kilometra kinie Romantica) – trzydzieści dwa. Teraz, w porozumieniu z Rejonowym Przedsiębiorstwem Zieleni i Usług Komunalnych, ustalono że mieszkańcy mogliby parkować o wiele bliżej, bo na Parkingu Centrum.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO