KOŚCIÓŁ
[FOTO] Biskup Jan Piotrowski: Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte
– Kto prawdziwie spotkał Chrystusa w swoim życiu, nie może Go zatrzymać dla siebie, winien się Nim dzielić – powiedział Biskup Kielecki Jan Piotrowski w homilii podczas Mszy Świętej odprawionej w ramach spotkania diecezjalnej Szkoły Biblijnej im. św. Pawła.
W Eucharystii, sprawowanej w murach kieleckiego seminarium, wzięło udział kilkadziesiąt osób. W słowie skierowanym do wiernych biskup Jan Piotrowski podkreślał, że studiowanie Pisma Świętego ma pogłębiać naszą świadomość tajemnicy Objawienia Bożego.
– Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte. Jeśli słuchamy i otwieramy drzwi oraz umysły i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami pozostaje. Moi drodzy, osobiście – jako kapłan i biskup, a wcześniej przez lata jako misjonarz ad gentes, a więc tam, gdzie Słowo Boże było głoszone po raz pierwszy, zawsze łączę Eucharystię z darem Bożego słowa i widzę w tym ogromną pedagogię Pana Boga. Bowiem tam, gdzie głosi się Słowo Boże i sprawuje Eucharystię, tam bije źródło duchowej odnowy człowieka. Tam rodzi się nowy człowiek – dodał Pasterz naszej diecezji.
Posłuchaj homilii:
Wśród członków Szkoły Biblijnej są między innymi Ania i Marcin, którzy podkreślają, że udział w spotkaniach jest dla nich niezwykle wartościowym doświadczeniem.
– Zdecydowałam się wziąć w niej udział, ponieważ chciałam lepiej poznać Słowo Boże – także jego genezę, historię oraz kontekst, w jakim powstawało, a także to, co tak naprawdę ze sobą niesie. Na co dzień modlę się Słowem Bożym, dlatego chciałam lepiej zrozumieć, co ono naprawdę oznacza i co Pan Bóg chce mi przez nie powiedzieć – podkreśla Ania.
– Należę do Szkoły Biblijnej, ponieważ chcę coraz lepiej poznawać Słowo Boże. Zachęciła mnie reklama w mediach społecznościowych, a także ksiądz Stanisław, koordynator tej szkoły. Zajęcia umożliwiają mi głębsze poznanie kulturowych i językowych walorów Biblii, co pomaga mi ją lepiej rozumieć, modlić się Bożym Słowem oraz poznawać żywego i prawdziwego Boga – dodaje Marcin.
Zajęcia Szkoły Biblijnej im. św. Pawła odbywają się dziewięć razy w roku, w soboty. Jest to propozycja skierowana do wszystkich zainteresowanych – niezależnie od wieku czy poziomu wiedzy.
https://www.emkielce.pl/kosciol/foto-biskup-jan-piotrowski-jezus-chrystus-puka-do-naszych-drzwi-przez-pismo-swiete#sigProGalleria9a9ef1227c





