Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Ferie zimowe w mieście. „Będzie co robić!”

poniedziałek, 09 stycznia 2023 14:46 / Autor: Weronika Kępa
Ferie zimowe w mieście. „Będzie co robić!”
Ferie zimowe w mieście. „Będzie co robić!”
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Za trzy tygodnie w województwie świętokrzyskim rozpoczną się ferie zimowe. Już teraz warto zaplanować na które zajęcia, warsztaty czy półkolonie zapisać swoje dziecko. Liczba miejsc jest bowiem w wielu przypadkach ograniczona, a te każdego roku znikają jak świeże bułeczki.

Póki co o białych feriach w Kielcach trudno mówić. Toteż narty czy sanki muszą poczekać na lepsze czasy. Co w takim razie przez dwa tygodnie mogą robić miłośnicy sportu?

– Mamy instytucje takie jak Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Miejski Szkolny Ośrodek Sportowy w Kielcach, które co roku przygotowują półkolonie. To są tygodniowe turnusy kosztujące około 500 złotych od dziecka. Opiekunowie zapewniają pobyt od rana do popołudnia wraz z wyżywieniem. W tym czasie dzieci będą korzystać nie tylko z hali sportowych i boisk należących do tych podmiotów, ale również z różnych wyjść, na przykład do parku trampolin – informuje wiceprezydent Marcin Chłodnicki.

Na małych miłośników doświadczeń, fanów nauki i zdobywania nowej wiedzy, też coś się znajdzie.

– Zachęcam do odwiedzin w Kieleckim Parku Technologicznym, a konkretnie w Energetycznym Centrum Nauki, gdzie oprócz wystawy stałej zaplanowano różnego rodzaju warsztaty. Dzieci będą wykonywać doświadczenia – chemiczne, fizyczne. W te ferie tematyką będzie ciepło oraz zimno i różne efekty z tym związane. Na te zajęcia zawsze jest mnóstwo chętnych – mówi wiceprezydent.

Miasto nie zapomina także o artystycznych duszach i wciąż chce odkrywać nowe talenty.

– Bardzo ciekawą ofertę przygotowuje Dom Kultury „Białogon”. W ramach „Muzycznej kuźni” placówka zaprasza do Kielc najlepszych muzyków z całej Polski. To chociażby gitarzysta Dariusz Kozakiewicz grający w takich zespołach jak Perfect czy Breakout. Ofertą bardzo kompleksową, w której każdy znajdzie coś dla siebie jest też Dom Kultury „Zameczek”. Będą tam zajęcia fotograficzne, wokalne, taneczne. W Biurze Wystaw Artystycznych zaplanowano oczywiście warsztaty plastyczne, w Miejskiej Bibliotece Publicznej – wspólne czytanie książek oraz zwiedzanie, w Instytucie Dizajnu – warsztaty z projektowania, a w Geonaturze – warsztaty z geologii. Oferta jest naprawdę urozmaicona i wydaje mi się, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie – dodaje Chłodnicki.

Wśród propozycji znajdują się zarówno płatne, jak i bezpłatne zajęcia. Na większość z nich obowiązują wcześniejsze zapisy.

– Polecam się spieszyć jeśli ktoś chciałby zapisać się na zajęcia lub półkolonie związane ze sportem. We wszystkich pozostałych instytucjach oferta pojawi się na stronach w ciągu najbliższych kilku dni, więc nie jest jeszcze za późno, ale warto trzymać rękę na pulsie. Przez te dwa tygodnie naprawdę będzie co robić w Kielcach i zachęcam do tego, by dzieci nie spędziły ich przed ekranami – kwituje nasz rozmówca.

Spis wszystkich zajęć i aktywności zaplanowanych w ramach tegorocznych ferii zimowych opublikujemy wkrótce. Tymczasem osoby zainteresowane ofertą poszczególnych placówek mogą śledzić ich strony internetowe.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO