Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

[FOTO] Jak poskromić robota? Tego uczono w Kieleckim Parku Technologicznym

sobota, 02 listopada 2019 14:37 / Autor: Wiktor Żelazny
[FOTO] Jak poskromić robota? Tego uczono w Kieleckim Parku Technologicznym
[FOTO] Jak poskromić robota? Tego uczono w Kieleckim Parku Technologicznym
Wiktor Żelazny
Wiktor Żelazny

Dash i Dot to dwaj mechaniczni kompani, których mieli okazję dzisiaj poznać i szkolić uczestnicy kolejnej odsłony familijnej soboty. W ramach wydarzenia zorganizowanego przez Energetyczne Centrum Nauki dzieci nauczyły roboty mrugać okiem, uśmiechać się, a także stworzyły grę.

- Dzisiaj uczymmy dzieci, jak bezpiecznie korzystać z edukacyjnych robotów, przy okazji wprowadzając podstawy programowania, takie jak tworzenie pętli czy poleceń, które nasze machiny będą rozumiały. – tłumaczył Janusz Borek z ECN Kieleckiego Parku Technologicznego.

Dzieci, które wzięły udział w warsztatach zatytułowanych „Ramię w ramię z robotem” zaprogramowały małego Dota w taki sposób, by ten umiał mrugać okiem, uśmiechać się bądź wykonywać obie te czynności na raz. - Takie zadania być może brzmią skomplikowanie, jednak - jak się okazuje - nie są w cale takie trudne. Te roboty są dość proste w obsłudze, wystarczy do tego aplikacja zainstalowana na tablecie lub telefonie. Składa się ona z bloczków kodu, które są odpowiednio przygotowane, a my składamy je jak klocki lego, po czym robot odpowiednio odczyta sobie polecenia i zareaguje – wyjaśniał 

Dodatkową atrakcją było stworzenie gry. Dzieci łącząc ze sobą małego Dota i nieco większego Dusha, zaprogramowały je w ten sposób, by mogły one grać w grę polegającą na trafieniu z wyrzutni w specjalnie wyznaczony punkt. Po dziesięciu celnych strzałach Dush wykonał wyjątkowy taniec szczęścia, który sprawił wiele radości wszystkim małym uczestnikom warsztatów familijnych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO