Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

[FOTO] Tłumy zainteresowanych giełdą kolekcjonerską. Hitem lalki i porcelana

sobota, 12 lutego 2022 11:26 / Autor: Adrianna Linertowicz
[FOTO] Tłumy zainteresowanych giełdą kolekcjonerską. Hitem lalki i porcelana
[FOTO] Tłumy zainteresowanych giełdą kolekcjonerską. Hitem lalki i porcelana
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Comiesięczna giełda kolekcjonerska, organizowana przy Wojewódzkim Domu Kultury, cieszy się wyjątkowo dużym zainteresowaniem. W lutym szczególną uwagę przyciągnęły lalki i ozdobna porcelana.

Bez wątpienia, kielczanie lubią kolekcjonować. W sobotę, 12 lutego, przy Wojewódzkim Domu Kultury, frekwencja dopisała. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się lalki – małe i duże, porcelanowe panienki do kolekcji oraz te służące do zabawy.

- Te porcelanowe są śliczne i często widać, że to przykład fachowego rękodzielnictwa. Niektóre wyglądają jak żywe – mówi pani Bożena, która pojawiła się na sobotniej giełdzie kolekcjonerskiej.

Uwagę przykuła również porcelana – zarówno ta użytkowa, jak i ozdobna. Na giełdzie można znaleźć ręcznie zdobione komplety filiżanek oraz imbryków, zestawy obiadowe, ale też ozdobne, miniaturowe mebelki i zastawy.

Fani kolekcjonerskich unikatów nie mogli także narzekać na brak innych unikatów. Tradycyjnie, nie zabrakło kultowych przedmiotów znanych z okresu PRL, jak na przykład dobrze znany telefon z tarczą, kasety VHS, stara waga sklepowa, bierki, czy szklanki w metalowych koszyczkach.

- Jest w tych rzeczach coś nostalgicznego, bo wielu z nas nadal pamięta je ze swoich domów, ze swojego dzieciństwa. Wydaje się, jakby minęło zaledwie kilka, może kilkanaście lat od czasów, w których korzystaliśmy z nich na co dzień.  Dlatego czuję się nieco dziwne widzieć je teraz na giełdzie staroci – przyznaje pan Mariusz.

Sprawdźcie, co jeszcze można było dostać na giełdzie przy WDK.

Giełda dla kolekcjonerów i miłośników antyków organizowana jest tradycyjnie w Wojewódzkim Domu Kultury w każdą drugą sobotę miesiąca.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO