Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

[INTERWENCJA] Ktoś przebija opony na Szydłówku

wtorek, 26 stycznia 2021 15:40 / Autor: Beata Kwieczko
[INTERWENCJA] Ktoś przebija opony na Szydłówku
[INTERWENCJA] Ktoś przebija opony na Szydłówku
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Ktoś przebija opony w samochodach zaparkowanych przy ulicach Pieszej i Starej na osiedlu Szydłówek w Kielcach i wygląda na to, że robi to celowo – skarżą się mieszkańcy. O sprawie powiadomiliśmy policję.

– Przed moim blokiem nie ma zbyt wielu miejsc parkingowych, dlatego gdy przyjeżdżam po pracy bardzo często muszę zastanawiać się, gdzie zostawić samochód. Kilka dni temu zaparkowałem przy ulicy Pieszej, a następnego dnia zorientowałem się, że ktoś przebił mi oponę – opowiada pan Paweł. – Najpierw myślałem, że mogłem ją sam gdzieś uszkodzić, ale po rozmowie z kilkoma osobami, którym przydarzyła sie podobna historia, stwierdziłem, że to nie był przypadek – dodaje.

Większość samochodów, w których zostały przebite opony nie miała rejestracji kieleckich, ale wszystkie osoby, które to spotkało, są mieszkańcami Szydłówka.

– Wyraźnie widać, że komuś przeszkadzają samochody zaparkowane przy ulicy Starej i Pieszej, bo tam rzeczywiście jest z tym problem, ale my naprawdę nie mamy gdzie zostawiać aut. Osoba, która przebija opony, robi to celowo i powinna zostać ukarana – uważa pani Marzena.

Kieleccy policjanci informują, że nie mieli żadnego zgłoszenia dotyczącego przebitych opon na Szydłówku, ale apelują do mieszkańców, aby powiadamiali ich o takich przypadkach.

– Takie przestępstwa są ścigane na wniosek. Oznacza to, że pokrzywdzony sam podejmuje decyzję, czy żąda ścigania i ukarania sprawcy takiego czynu – mówi młodszy aspirant Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. – Jeżeli ktoś został pokrzywdzony wskutek np. przebicia mu opon i chce, aby policja prowadziła czynności w tej sprawie, koniecznie musi zgłosić się do najbliższego komisariatu, złożyć zawiadomienia oraz wniosek o ściganie sprawcy. Wówczas funkcjonariusze będą prowadzić czynności – dodaje.

***

Materiał powstal dzięki zgloszeniu przez telefon interwencyjny, nr. 41-349-50-40.

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO