Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Jak się urlopują władze Kielc?

czwartek, 08 kwietnia 2021 10:36 / Autor: Michał Łosiak
Jak się urlopują władze Kielc?
Jak się urlopują władze Kielc?
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Kielecki Ratusz opublikował informacje dotyczące wykorzystania urlopu wypoczynkowego przez władze stolicy województwa świętokrzyskiego. To odpowiedź na interpelację Kamila Suchańskiego, przewodniczącego Rady Miasta.

Statystyki dotyczą okresu od 28 listopada 2018 roku i obejmują prezydenta, wiceprezydentów, skarbnika i sekretarza.

Zdecydowanie najwięcej dni urlopowych wykorzystał prezydent Bogdan Wenta, który wypoczywał przez 62 dni, przy czym nie korzystał on z przysługującego mu dofinansowania do wypoczynku. Włodarz miasta ma teraz cztery dni zaległego urlopu i 26 dni bieżącego.

Z kolei Bożena Szczypiór, wiceprezydent, która w Ratuszu zasiada najkrócej spośród osób ujętych w zestawieniu, była na urlopie 33 dni. Obecnie dysponuje trzema dniami zaległego i 25 dniami bieżącego urlopu.

Bardzo oszczędny jeśli chodzi o wykorzystanie dni wolnych jest wiceprezydent Marcin Różycki. Od początku swojej pracy w Urzędzie Miasta na urlopie był 35 razy. Pozostało mu aż 24 dni zaległego i 26 dni bieżącego urlopu.

W podobnej sytuacji jest wiceprezydent Arkadiusz Kubiec. Może on liczyć na 14 dni zaległego i 26 dni bieżącego urlopu. Miał wolne przez 32 dni.

Z kolei Beata Pawłowska, skarbnik miasta, wykorzystała 45 dni urlopowych. Obecnie ma do wykorzystania pięć zaległych dni i 26 dni bieżących.

Najkrócej na urlopie przebywał Szczepan Skorupski, sekretarz miasta. Odpoczywał jedynie przez 19 dni i w związku  tym posiada 23 dni zaległego urlopu i 26 dni urlopu bieżącego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO