Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

[AKTUALIZACJA] Jarosław Karyś z PiS nowym przewodniczącym kieleckiej rady miasta

wtorek, 08 czerwca 2021 22:00 / Autor: Weronika Kępa
[AKTUALIZACJA] Jarosław Karyś z PiS nowym przewodniczącym kieleckiej rady miasta
[AKTUALIZACJA] Jarosław Karyś z PiS nowym przewodniczącym kieleckiej rady miasta
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Pełniący dotychczas funkcję wiceprzewodniczącego rady miasta oraz przewodniczącego klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Karyś zastąpi odwołanego dzisiaj (8 czerwca) Kamila Suchańskiego.

Głosowanie, podobnie jak w przypadku odwołania dotychczasowego przewodniczącego, odbyło się w trybie tajnym. Wiemy jedynie, że za kandydaturą Jarosława Karysia opowiedziało się 17 radnych. Przeciwko były trzy osoby, wstrzymało się pięć, z czego większość stanowił klub Bezpartyjnych i Niezależnych, co już na początku posiedzenia ogłosiła jego przewodnicząca Katarzyna Suchańska.

Objęcia nowej funkcji pogratulował przewodniczącemu jego poprzednik, Kamil Suchański. - Chciałem przede wszystkim pogratulować panu Jarosławowi Karysiowi wyboru i dobrego wyniku. Nowemu przewodniczącemu z PiS i nowemu koalicjantowi Bogdana Wenty życzę powodzenia, ale nie na płaszczyźnie politycznej tylko realnych działań, które zmienią Kielce. Nie obrażam się na nikogo. Podtrzymuję deklarację współpracy z każdym środowiskiem, warunek jest jeden – działamy z myślą o Kielcach i na rzecz kielczan - zaznaczył.

Następca Kamila Suchańskiego złożył rezygnację z pełnionej dotychczas funkcji wiceszefa rady miasta, toteż wszystkie niezbędne formalności zostały dopełnione. - Przede wszystkim chciałbym podziękować radnym, którzy zagłosowali na moją osobę, ale również zapewnić tych, którzy na mnie nie zagłosowali, że będę ze wszystkich sił starał się zachować standardy i być dobrym przewodniczącym. To dla mnie olbrzymi zaszczyt, ale też olbrzymie zobowiązanie – mówił Jarosław Karyś.

- Chciałbym też podziękować Kamilowi Suchańskiemu, który przez dwa i pół roku piastował tę funkcję. Czasami się spieraliśmy, czasami mieliśmy wspólne zdanie. Dzisiejsza ocena pokazuje, że nie do końca byliśmy z pana przewodniczącego zadowoleni, ale to nie umniejsza jego roli w tym, że potrafił przez tyle czasu zarządzać i kierować naszą radą. To nie była łatwa rola – dodał.

Do nowego przewodniczącego swoje słowa skierowała również prowadząca sesję Katarzyna Czech-Kruczek. - Chciałabym zwrócić uwagę na to, że jesteśmy przede wszystkim samorządowcami. Polityka powinna odejść na dalszy plan. Mam nadzieję, że nowy przewodniczący będzie miał te słowa na względzie. Daje panu kredyt zaufania. Mam nadzieję, że wszelkie kwestie dotyczące zarówno Kielc, ich rozwoju i podejmowanych uchwał będą pokazywały mieszkańcom, że mogą nam ufać i że nie jesteśmy ludźmi, którzy dbają o swoje interesy. Jesteśmy dla mieszkańców i to powinno nas łączyć, nie dzielić. Rozpoczynamy nowy etap. Zabieramy się do pracy - stwierdziła.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO