Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kiedy premiera napisu I LOVE KIELCE? Sprawdźcie

wtorek, 23 maja 2023 15:55 / Autor: Weronika Karyś
Kiedy premiera napisu I LOVE KIELCE? Sprawdźcie
Kiedy premiera napisu I LOVE KIELCE? Sprawdźcie
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Uroczyste odsłonięcie i premierowe uruchomienie napisu I LOVE KIELCE, który stanął przed Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się już 26 maja o godzinie 20:30.

Przypomnijmy, że słowo „LOVE” zostało zastąpione sercem, z kolei litera „L” scyzorykiem. Oba elementy będą pełnić funkcję siedzisk.

– Gdy się na nich usiądzie, przygrywać będzie muzyka. Nie byle jaka. Swoje aranżacje utworów Stanisława Moniuszki udostępni nam kielczanin, laureat nagrody Grammy, Włodek Pawlik. W końcu napis i Kieleckie Centrum Kultury znajdują się przy placu Stanisława Moniuszki – mówi Artur Wijata, wicedyrektor KCK.

Majową imprezę uświetni recital Kasi Lisowskiej.

– Mam nadzieję, że to miejsce stanie się punktem spotkań młodych i starszych ludzi. Takim sercem, w którym wszyscy będą chcieli się umawiać. W końcu to kielczanie zdecydowali, że taki napis jest potrzebny – dodaje dyrektor Augustyna Nowacka.

Napis będzie świecił wieczorami i w nocy. Realizacja projektu pochłonęła w sumie 150 tys. zł. Pieniądze pochodzą z Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego.

Pomysłodawcami i wnioskodawcami projektu była Młodzieżowa Rada Miasta i organizujący każdego roku Budzenie Sienkiewki, Sebastian Michalski. Inwestycję realizowało Kieleckie Centrum Kultury.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO