Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kielce znów zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

poniedziałek, 10 stycznia 2022 10:45 / Autor: Adrianna Linertowicz
Kielce znów zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
Kielce znów zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Urząd Miasta włącza się w jubileuszowy 30. finał WOŚP odbędzie się w niedzielę, 30 stycznia. W tegorocznej edycji główny sztab WOŚP będzie zlokalizowany przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym. Strategicznym partnerem będzie redakcja "Echa Dnia". W pomoc zaangażują się również miejskie instytucje.

- Jako Urząd Miasta będziemy wspierać 30. edycję WOŚP najmocniej, jak potrafimy. Na Rynku ustawimy scenę, na której przygotujemy szereg atrakcji dla mieszkańców - mówi prezydent Kielc, Bogdan Wenta. - Do pomocy przyłączą się także miejskie instytucje, m.in. Kieleckie Centrum Kultury i Dom Środowisk Twórczych, gdzie odbędą się koncerty. O kolejnych inicjatywach będziemy informować na bieżąco.

- Rynek będzie tętnił życiem, śpiewem i zabawą. Udało się zaprosić gwiazdy, które zagrają charytatywnie i są to nasze kieleckie gwiazdy. Wystąpią Krzysztof KASA Kasowski i zespół Letni Chamski Podryw - powiedział Piotr Litwin, właściciel Litwin Junior Ad Agencja Reklamowa z Kielc, który jest zaangażowany w organizację tegorocznych wydarzeń na Rynku. Na scenie zaprezentują się też artyści z całego województwa świętokrzyskiego.

- Dołączymy oczywiście także do setek wolontariuszy, którym już dziś dziękuję za zaangażowanie i chęć do działania. Cieszę się, że po raz kolejny będę mógł być jednym z Was - powiedział Bogdan Wenta.

Pieniądze zebrane podczas tegorocznego finału zostaną przeznaczone na podniesienie standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Można również wziąć udział w licytacjach, które już teraz odbywają się na profilu facebookowym wydarzenia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO