Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kielczanie zatrzymani z narkotykami. Jeden z nich był poszukiwany

czwartek, 25 listopada 2021 12:41 / Autor: Aleksandra Rękas
Kielczanie zatrzymani z narkotykami. Jeden z nich był poszukiwany
Kielczanie zatrzymani z narkotykami. Jeden z nich był poszukiwany
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

W ręce kieleckich policjantów wpadło dwóch mieszkańców naszego miasta. Śledczy przejęli podejrzane substancje, a 28- i 29-latek najprawdopodobniej odpowiedzą za posiadanie środków odurzających.

Kryminalni od jakiegoś czasu mieli podejrzenia, że obaj mężczyźni ci mogą posiadać narkotyki. We wtorek (23 listopada) stróże prawa w tym samym czasie złożyli im wizytę.

–  Podczas przeszukania mieszkania 28- latka, mundurowi natrafili na słoik z suszem roślinnym, wstępnie zidentyfikowanym jako marihuana. Śledczy zabezpieczyli łącznie 67 gramów tego narkotyku – wyjaśnia Karol Macek z KMP w Kielcach.

Na tym jednak nie koniec. W ręce policjantów wpadło także 47 gramów białego proszku, który okazał się zakazaną substancją 3CMC. Chwilę później wyszło na jaw, że 28-latek „zapomniał” zgłosić się do więzienia, gdzie czeka go roczna odsiadka.

– W tym samym czasie druga grupa policjantów sprawdzała informacje dotyczące 29- latka. Mężczyzna miał przy sobie 26 kapsułek z zawartością białego proszku, wstępnie zidentyfikowanym jako 3CMC – dodaje Karol Macek.

Zabezpieczone substancje trafiły do laboratoryjnej ekspertyzy. Jeśli wyniki badań potwierdzą wstępne ustalenia, mężczyźni najprawdopodobniej usłyszą zarzuty. 28-latek już odbywa już swoją karę.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO