MIASTO

Kielczanin najlepszy w Polsce. Wygrał konkurs Deluxe Ski Jump i pojedzie do Planicy

poniedziałek, 27 stycznia 2020 11:14 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Po dwóch miesiącach rywalizacji w ośmiu miastach Polski u stóp Wielkiej Krokwi odbył się finał Fortuna Pucha Świata Deluxe Ski Jump. Spośród zawodników z całego kraju najlepszy okazał się kielczanin, Łukasz „Lukas” Uramowski. W nagrodę pojedzie na Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich w Planicy.

Finał miał miejsce na zeskoku Wielkiej Krokwi podczas Pucharu Świata w Zakopanem. Wirtualne zmagania uczestników oglądało 10 tysięcy widzów. Bezkonkurencyjny okazał się Łukasz „Lukas” Uramowsk z Kielc. – Gram w Deluxe Ski Jump odkąd ta gra powstała, czyli od około 18 lat. Mam do niej ogromny sentyment. Tym bardziej cieszę się z dzisiejszej wygranej! Dedykuję ją swojej żonie, którą oczywiście zabiorę do Planicy na Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich – mówił zwycięzca, który uzyskał łącznie 350,8 punktów. – Jestem bardzo szczęśliwy, bo konkurencja była mocna! Dziś chyba wygrałem opanowaniem i skupieniem, bo naprawdę po kwalifikacjach myślałem, że nie ma na to szans – dodał.

Zmaganiom przyglądał się także prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusz Tajner. - Jestem pod wrażeniem umiejętności naszych finalistów, ja najdalej skoczyłem 80 metrów, i uważam to za swój spory sukces. Gratuluję umiejętności, a zwycięzcy życzę wspaniałych emocji podczas lotów w Planicy – tłumaczył Tajner.

Fortuna Puchar Świata Deluxe Ski Jump to oficjalne zawody w kultową grę Deluxe Ski Jump. 22 listopada turniej został zainaugurowany w Wiśle podczas zawodów Pucharu Świata, tydzień później rozegrany w Katowicach, a następnie w Kielcach, Bielsku-Białej, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi i zakończony finałem w Zakopanem. W zabawie wzięło udział łącznie 3 000 miłośników skoków narciarskich i fanów gry DSJ.