Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kieleccy nauczyciele odznaczeni!

piątek, 15 października 2021 10:47 / Autor: Weronika Kępa
Kieleccy nauczyciele odznaczeni!
Kieleccy nauczyciele odznaczeni!
Weronika Kępa
Weronika Kępa

15 października w Kielcach odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń i nagród dla pracowników oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zasłużonym nauczycielom przekazano m.in. medale za długoletnią służbę, nagrody ministra edukacji narodowej, świętokrzyskiego kuratora oświaty i prezydenta Kielc.

–  Dziękuję Państwu za zaangażowanie w pracę. Jesteście mentorami i drogowskazami dla młodego pokolenia kielczan, którzy są przyszłością naszego miasta i kraju. Życzę Państwu przede wszystkim zdrowia i satysfakcji z wykonywanej pracy – powiedział prezydent Kielc Bogdan Wenta, który w tym roku przyznał nauczycielom w sumie sto dwadzieścia siedem nagród.

Podczas uroczystości zasłużonym dla edukacji wręczono również odznaczenia państwowe – Brązowy Krzyż Zasługi, złote, srebrne i brązowe medale za długoletnią służbę, medale komisji narodowej, nagrody ministra edukacji i nauki oraz nagrody świętokrzyskiego kuratora oświaty.

- Edukacja w czasie pandemii była ogromnym wysiłkiem, ale kieleccy nauczyciele sprostali temu zadaniu. Nauczyciele uczący w naszych szkołach są znakomitymi pedagogami, jesteśmy z nich bardzo dumni. Myślę, że wszystkie wyróżnienia i nagrody są dowodem docenienia ich zaangażowania i pasji – mówił wiceprezydent Marcin Chłodnicki.

Wśród nagrodzonych znaleźli się pedagodzy pracujący w przedszkolach, szkołach podstawowych i średnich, a także ośrodkach wychowawczych. Pełna lista jest dostępna pod linkiem: https://tiny.pl/99j9t

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO