Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kolejne zmiany w organizacji ruchu na newralgicznym skrzyżowaniu

poniedziałek, 07 marca 2022 15:52 / Autor: Weronika Kępa
Kolejne zmiany w organizacji ruchu na newralgicznym skrzyżowaniu
Kolejne zmiany w organizacji ruchu na newralgicznym skrzyżowaniu
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Rozpoczęty w połowie października ubiegłego roku remont skrzyżowania ulicy Domaszowskiej z aleją Solidarności i Tysiąclecia Państwa Polskiego postępuje. W związku z budową magistrali ciepłowniczej i pracami drogowymi, od poniedziałku, 14 marca, MZD planuje wprowadzenie kolejnych zmian w organizacji ruchu w tym obszarze.

– Na obu jezdniach alei Solidarności w obrębie skrzyżowania oraz na dojazdach i wyjazdach z niego zostaną wyłączone lewe pasy ruchu. Ruch na wprost przez skrzyżowanie odbywał się będzie jednym, środkowym pasem ruchu. Dla kierujących dostępne będą także pasy do skrętu w prawo w aleję Tysiąclecia Państwa Polskiego – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Ponadto od 14 marca na skrzyżowaniu al. Solidarności z Tysiąclecia PP zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna. Zlikwidowane zostanie także przejście dla pieszych po południowej stronie. Na tym jednak nie koniec zmian.

–  Z alei Tysiąclecia Państwa Polskiego, jadąc od strony ulicy Warszawskiej, możliwy będzie wyłącznie skręt w prawo w aleję Solidarności. Nie będzie możliwości jazdy przez skrzyżowanie na wprost w kierunku ulicy Domaszowskiej. Dojazd do Domaszowskiej będzie możliwy poprzez aleję Solidarności i zawrotkę w sąsiedztwie skrzyżowania z aleją IX Wieków Kielc i Sandomierską – tłumaczy Skrzydło.

Powyższe zmiany w organizacji ruchu mają obowiązywać przez około półtora miesiąca.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO