Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kolejny krok w sprawie Obic. Prezydent Kielc spotkał się z burmistrzami

piątek, 26 lutego 2021 12:37 / Autor: Michał Łosiak
Kolejny krok w sprawie Obic. Prezydent Kielc spotkał się z burmistrzami
Kolejny krok w sprawie Obic. Prezydent Kielc spotkał się z burmistrzami
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Powstanie nowej drogi  – to ma być jeden z pierwszych kroków na drodze ku utworzeniu w Obicach terenów inwestycyjnych. Dziś odbyło się spotkanie prezydenta Kielc z burmistrzami Chmielnika i Morawicy.

Włodarze miejscowości spotkali się w Urzędzie Miasta i Gminy Morawica. To pokłosie niedawnego porozumienia prezydenta Bogdana Wenty i marszałka Andrzeja Bętkowskiego. Przypomnijmy, że szef Zarządu Województwa zaproponował włodarzowi Kielc zamianę terenów w Obicach, należących do miasta, na działkę przy ulicy Langiewicza. Włodarz miasta wstępnie wyraził zainteresowanie propozycją. Zarówno prezydent jak i marszałek zgodzili się, że ważnym elementem będą rozmowy między przedstawicielami poszczególnych gmin.

W dzisiejszym spotkaniu, oprócz prezydenta Wenty, wziął udział burmistrz Morawicy – Marian Buras oraz burmistrz Chmielnika – Paweł Wójcik. Jednym z ustaleń, jest zgoda co do wybudowania drogi łączącej drogę wojewódzką 766 na Pińczów z drogą krajową 73.

– W naszej ocenie można już przystąpić do opracowania dokumentacji. Otworzyłaby ona tereny budowlane nawet przed jakimikolwiek zmianami w planach zagospodarowania przestrzennego – tłumaczy Marian Buras.

Dodajmy, że powołany ma zostać również zespół roboczy, który zajmie się opracowaniem koncepcji aktywizacji i zagospodarowania terenu. Do prac zespołu, poza pracownikami Urzędu Miasta Kielce i Urzędu Marszałkowskiego, zostali zaproszeni przedstawiciele gmin Morawica i Chmielnik.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO