Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Legitymował się podrobionym dowodem. Grozi mu pięć lat więzienia

wtorek, 22 czerwca 2021 11:20 / Autor: Aleksandra Rękas
Legitymował się podrobionym dowodem. Grozi mu pięć lat więzienia
Legitymował się podrobionym dowodem. Grozi mu pięć lat więzienia
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Stróże prawa z kieleckiej komendy zatrzymali wczoraj 30-latka. Mężczyzna w trakcie kontroli posłużył się podrobionym dowodem osobistym, za co już wkrótce odpowie przed sądem.

Kieleccy policjanci dowiedzieli się, że 30-latek może posiadać podrobiony dokument. W sobotę około godziny 11 zauważyli na ulicy Paderewskiego samochód, którym się poruszał.

- Będący za kierownicą niemieckiego pojazdu mężczyzna podał policjantom dokument tożsamości. Jednak weryfikacja danych w systemach potwierdziła podejrzenia funkcjonariuszy. Okazało się bowiem, że blankiet zawiera dane prawdziwej osoby, ale zdjęcie znajdujące się na dokumencie jest inne, niż to w systemach policyjnych – wyjaśnia Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

30-latek został zatrzymany, a policjanci zajęli się ustalaniem jego prawdziwej tożsamości. Szybko wyszło na jaw, że mężczyzna na stałe mieszka w Niemczech. Nie był poszukiwany i nie wytłumaczył dlaczego używa fałszywego dokumentu.

- 30-latek już usłyszał zarzut posłużenia się podrobionym dokumentem, policjanci będą teraz sprawdzać, czy za pomocą tego blankietu nie dokonał także innych przestępstw – dodaje Karol Macek.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO