Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Likwidacja nieczynnego torowiska jeszcze w tym roku

środa, 04 maja 2022 11:16 / Autor: Weronika Kępa
Likwidacja nieczynnego torowiska jeszcze w tym roku
Likwidacja nieczynnego torowiska jeszcze w tym roku
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Jak informowaliśmy na początku kwietnia, radny Michał Braun wystąpił do władz miasta z wnioskiem o usunięcie nieczynnego torowiska zlokalizowanego na ulicy Mielczarskiego w Kielcach.

– To torowisko nie sprzyja poruszaniu się po mieście, zwłaszcza że nie jest odpowiednio oznakowane, co może zaskakiwać nieznających Kielc kierowców. Trudno też wymagać od każdego, by wiedział, że tory są nieczynne. Na początku poprosiłem więc miasto o pilne oznakowanie tego miejsca, a następnie zaplanowanie usunięcie torów  – tłumaczył wówczas przewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej, Michał Braun.

Jak się okazuje, takie przedsięwzięcie zostało już zaplanowane.

– Miejski Zarząd Dróg w Kielcach podjął w 2021 roku działania formalno-prawne warunkujące wykonanie tego zadania. Zostały one już sfinalizowane, co umożliwia rozbiórkę nieużytkowanego torowiska co zostało zaplanowane na I półrocze bieżącego roku – informuje wiceprezydent Bożena Szczypiór.

Miasto nie zamierza jednak wykonywać w tym miejscu wspomnianego przez radnego oznakowania.

– Oznakowanie tego miejsca znakami A-11 (nierówna droga) wymaga opracowania i zatwierdzenia projektu organizacji ruchu co zbiegałoby się czasowo z terminem likwidacji torowiska. Działania w tym zakresie nie będą więc inicjowane – wyjaśnia wiceprezydent.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO