Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Milionowe majątki kieleckich radnych. Kto jest najbogatszy?

czwartek, 26 maja 2022 13:56 / Autor: Weronika Kępa
Milionowe majątki kieleckich radnych. Kto jest najbogatszy?
Milionowe majątki kieleckich radnych. Kto jest najbogatszy?
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Kamil Suchański i Maciej Bursztein – to oni mają największe majątki spośród wszystkich dwudziestu pięciu kieleckich radnych. Ich dochody oraz oszczędności sięgają milionów złotych. Co ciekawe, obaj należą również do tego samego klubu, Bezpartyjni i Niezależni.

Działki, domy, mieszkania, samochody, zegarki, akcje i oszczędności w różnych walutach – tak w skrócie można opisać majątki radnych Kamila Suchańskiego i Macieja Burszteina. Jak całość prezentuje się w kwotach?

Kamil Suchański ma na swoim koncie 121 tys. zł, cztery tysiące euro i trzy tysiące dolarów oszczędności. Z tytułu wierzytelności z pożyczek w trzech różnych firmach zgromadził w sumie ok. 1,5 mln zł. Przewodniczący klubu BiN posiada też dużą ilość papierów wartościowych na kwotę ponad 20 mln zł.

Radny jest także właścicielem czterech domów o łącznej wartości blisko 10 mln zł oraz trzech mieszkań o łącznej wartości ponad czterech milionów złotych. Posiada też kilkanaście działek rolnych i budowlanych. W 2021 roku Kamil Suchański zarobił w sumie 1,6 mln zł.

Imponująco wygląda również oświadczenie majątkowe Macieja Burszteina. Jego oszczędności to pół miliona złotych, dziesięć tysięcy dolarów oraz dziesięć tysięcy euro. Radny BiN jest właścicielem domu o wartości 3,5 mln zł. Posiada także gospodarstwo rolne o wartości 25 tys. zł i trzy działki, których łączna wartość to ponad 2 mln zł. W 2021 roku Maciej Bursztein zarobił w sumie ponad 1,7 mln zł.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO