Mistrz Polski x 11!!

niedziela, 25 maja 2014 17:23 / Autor: Piotr Michalec
Mistrz Polski  x 11!!
Piotr Michalec

Piłkarze ręczni Vive Targów Kielce po raz 11. w historii zostali Mistrzami Polski! W czwartm finałowym spotkaniu PGNiG Superligi Kielczanie pokonali Orlen Wisłę Płock 34:25 (19:10) i wygrali rywalizację 3:1. To trzeci z rzędu tytuł Mistrza Polski dla zespołu z Kielc.

Początek niedzielnego meczu był niezwykle nerwowy na boisku i poza nim. W efekcie już w 4 minucie obaj trenerzy dostali od sędziów czerwone kartki i musieli oglądać resztę meczu z trybun. Negatywne emocje zdecydowanie szybciej opanowali piłkarze ręczni Vive Targów Kielce, którzy z każdą minutą powiększali przewagę nad rywalami. Na przerwę żółto-biało-niebiescy schodzili z przewagą 9-ciu bramek (19:10). Zaraz po wznowieniu gry gospodarze odrobili kilka bramek (20:16). Jednak Vive szybko otrząsnęło się ze złej gry i w 40. minucie ponownie prowadziło 7. bramkami (23:16). Dobrymi interwencjami w tej części meczu popisywał się Sławomir Szmal. W kolejnych minutach Kielczanie utrzymywali bezpieczną przewagę (w 47. minucie 26:18). Do końca spotkania gospodarze nie byli już wstanie powtórzyć zrywu z pierwszych minut drugiej połowy. Vive kontrolowało przebieg meczu i ostatecznie wygrało aż 34:25. Vive Targi Kielce Mistrzem Polski w sezonie 2013/2014!