Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

„N.I.E.”, czyli nie ufaj obcemu!

środa, 05 października 2022 13:17 / Autor: Aleksandra Rękas
„N.I.E.”, czyli nie ufaj obcemu!
„N.I.E.”, czyli nie ufaj obcemu!
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Jak powinny zachować się dzieci podczas kontaktów z nieznajomymi? Co zrobić w sytuacji zagrożenia? Na te ważne pytania odpowiadali kieleccy policjanci podczas wczorajszej (4 września) inauguracji akcji „N.I.E.”.

Spotkanie odbyło się w Punkcie Pomocy Uchodźcom w Kielcach. Pojawiły się na nim policjantki, które miały dzieciom do przekazania wiele ważnych wskazówek.

- Radziły im i ich rodzicom jak postępować w razie kontaktu z nieznajomym. Policjantki podkreślały jak ważne jest, abyśmy od najmłodszych lat uświadamiali nasze dzieci, żeby nie rozmawiały z obcymi, nie nawiązywały z nimi kontaktu, nie przyjmowały prezentów czy słodyczy, gdyż mogą narazić się na niebezpieczeństwo – informuje Małgorzata Perkowska-Kiepas z KMP w Kielcach.

Nazwa kampanii „N.I.E.” oznacza trzy ważne, podstawowe zasady: Nie ufaj obcemu, Informuj dorosłych, Ewakuuj się z miejsca zagrożenia.

- Kampania edukacyjna będzie prowadzona w większości przedszkoli i szkół podstawowych na terenie powiatu kieleckiego – mówi Perkowska-Kiepas.

Akcję organizuje Komenda Miejska Policji w Kielcach wspólnie z partnerami - Urzędem Miasta Kielce oraz Kieleckim Parkiem Technologicznym.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO