Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Na Dąbrowie póki co nie będzie nowego boiska

środa, 05 maja 2021 13:11 / Autor: Weronika Kępa
Na Dąbrowie póki co nie będzie nowego boiska
Na Dąbrowie póki co nie będzie nowego boiska
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Mieszkający na Dąbrowie miłośnicy sportu nie mają zbyt wielu boisk, na których mogliby rozwijać swoje umiejętności. Jedyny tego typu obiekt jest w opłakanym stanie. Niestety, miasto nie ma pieniędzy na jego remont nie mówiąc już o budowie nowego.

– Od trzydziestu lat nie zmieniło się tu nic – stwierdza Marianna Wojewoda, mieszkanka osiedla Dąbrowa. - Mamy kawałek utwardzonego przez nas placyku, gdzie młodzież może sobie pograć w koszykówkę. Jest też skrawek utwardzonego gruntu z dziurawymi bramkami. Tak naprawdę nie ma tutaj boiska z prawdziwego zdarzenia. Brakuje też urządzeń do ćwiczeń. Miasto nie reaguje i nie robi nic. Jesteśmy zapomnianym osiedlem – dodaje.

Mieszkańców osiedla Dąbrowa postanowił wesprzeć radny Dariusz Kisiel. - Pora na zmiany, bo mieszkańcy czekają na to, co im się należy już zbyt długo – stwierdza.

Odpowiedź na złożoną przez radnego interpelację nie napawa optymizmem. Miasto informuje bowiem, że obecnie nie ma pieniędzy na tego typu działania.

„Jednocześnie, biorąc pod uwagę znaczenie ww. infrastruktury dla mieszkańców tego rejonu Kielc, wniosek dot. poprawy stanu technicznego infrastruktury sportowej na Osiedlu Dąbrowa zgłoszony zostanie jako propozycja do projektu budżetu Miasta Kielce na rok 2022”, czytamy w dokumencie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO