MIASTO
Na otwarcie Ogrodu Botanicznego jeszcze poczekamy


Za trzy miesiące lub dopiero na wiosnę przyszłego roku zostanie otwarta część Ogrodu Botanicznego w Kielcach. Żeby pierwsi zwiedzający zostali wpuszczeni na teren obiektu niezbędne jest pozwolenie na użytkowanie oraz zakończenie obecnych prac budowlanych.
Obecnie w Ogrodzie trwa wykonanie warstwy wierzchniej drogi okrężnej, ścieżek spacerowych oraz muru oporowego, który będzie początkiem budowy oczek wodnych, wodospadu i pociągnięcia dalej alpinarium Pienin – mówi dyrektor Geoparku, Elżbieta Czajkowska.
Natomiast do zakończenia wszystkich prac w południowej części Ogrodu Botanicznego jeszcze bardzo daleka droga. Geopark musi pozyskać blisko 9 milionów złotych na dokończenie alpinarium, wykonanie oczek wodnych oraz wyeksponowanie jaskiń. Władze miejskiej instytucji chcą pozyskać te pieniądze z funduszy unijnych. Przypomnijmy, że budowa ogrodu rozpoczęła się w 2009 roku i do tej pory kosztowała 8 miionów złotych.

![[FOTO]](/media/k2/items/cache/7026e0f4786fbb23c7e5780be06f8dc6_L.jpg)
![[FOTO] W Kielcach powstała pierwsza w Polsce „Via Ferrata”](/media/k2/items/cache/6cbea909db50d650b0df71c54a10fe03_L.jpg)





