Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Nie ma terminów, są problemy. Ruszyła rejestracja na szczepienia osób w wieku 70+

piątek, 22 stycznia 2021 09:00 / Autor: Piotr Wójcik
Nie ma terminów, są problemy. Ruszyła rejestracja na szczepienia osób w wieku 70+
fot. Magdalena Nowak
Nie ma terminów, są problemy. Ruszyła rejestracja na szczepienia osób w wieku 70+
Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

„Przy próbie zarejestrowania się on-line na szczepienie przeciw COVID-19, tuż po północy mogłem liczyć na termin najwcześniej na początku marca. Rano na infolinię nie udało mi się dodzwonić”, skarżą się seniorzy, którzy próbowali zapisać się na szczepienie w grupie między 70. a 79. rokiem życia. Jak wygląda sytuacja przy przychodniach?

W Przychodniach przy ulicy Mazurskiej i Wojska Polskiego nie ma problemów z osobistym zapisem, jednak seniorzy nie otrzymują konkretnego terminu  szczepienia. – Zapisałam się na szczepienie, ale nie wiem kiedy ono nastąpi. W rejestracji otrzymałam informację, że w okolicach marca, ale nieoficjalnie słyszałam od pań pielęgniarek, że możliwe, że dopiero w maju – relacjonuje seniorka. – W kolejce stałam około 15 minut, a sam proces zapisu był bardzo sprawny – dodaje.

Jak wyglądają zapisy poprzez Internetowe Konto Pacjenta? – Tuż po północy próbowałem za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta zapisać teścia, który ma 72 lata, na szczepienie przeciw COVID-19. Okazało się, że w całych Kielcach pierwszy możliwy termin to początek marca. Nijak się to ma do zapowiedzi przedstawicieli rządu, którzy obiecywali wszczepianie tej grupy wiekowej już od 25 stycznia – skarży się pan Paweł, dzwoniący na numer interwencyjny Radia eM.

Na rządowym portalu poświęconym szczepieniom pojawił się komentarz ze strony władz. „Obserwujemy spodziewane zwiększone zainteresowanie. Może to wygenerować problemy po stronie operatorów jak i kolejką na infolinii. Przy takim zainteresowaniu jest to niestety naturalne” – napisano.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO