Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Nieczynne torowisko zniknie z ul. Mielczarskiego?

czwartek, 07 kwietnia 2022 13:50 / Autor: Weronika Kępa
Nieczynne torowisko zniknie z ul. Mielczarskiego?
Nieczynne torowisko zniknie z ul. Mielczarskiego?
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Radny Michał Braun (KO) chce usunięcia starego, nieczynnego torowiska zlokalizowanego na ulicy Mielczarskiego, z którego niegdyś korzystało PSS „Społem”.

– To torowisko rzeczywiście nie sprzyja poruszaniu się po mieście, zwłaszcza że nie jest odpowiednio oznakowane, co może zaskakiwać nieznających Kielc kierowców. Trudno też wymagać od każdego, by wiedział, że tory są nieczynne. Na początku poprosiłem więc miasto o pilne oznakowanie tego miejsca, a następnie zaplanowanie usunięcie torów – wyjaśnia przewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej, Michał Braun.

Tego samego zdania są również mieszkańcy Czarnowa. – To torowisko jest bardzo uciążliwe. Jeśli ktoś go nie zauważy może uszkodzić sobie samochód. Przejeżdżając przez nie trzeba naprawdę znacząco zwolnić, a przecież to jest niemal centrum miasta. Zresztą cała ulica Mielczarskiego nadaje się do remontu... Dziura na dziurze… – mówi pani Kornelia.

Z tym stwierdzeniem zgadza się również radny. – Usunięcie torowiska to sprawa bieżąca, natomiast ulica Mielczarskiego bez wątpienia wymaga remontu. W okolicy ma powstać przecież nowe osiedle. Może wydawać się, że to jest daleko od centrum, ale wystarczy przejść przez tunel Dworca PKP i znajdujemy się na głównym deptaku w Kielcach. To są tereny, o które na pewno warto zadbać i je doinwestować – stwierdza.

Miasto ma 14 dni na odpowiedź na wniosek radnego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO