Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Rośnie szeregowiec przy Skwerze Szarych Szeregów

wtorek, 23 listopada 2021 11:34 / Autor: Weronika Kępa
Rośnie szeregowiec przy Skwerze Szarych Szeregów
Rośnie szeregowiec przy Skwerze Szarych Szeregów
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Pomiędzy Kadzielnią, a Skwerem Szarych Szeregów, dokładnie przy ulicy Żabiej, powstaje szeregowiec. O nowej inwestycji poinformował nas oburzony Czytelnik, który uważa, że teren jest wyjątkowo urokliwy i powinien być objęty szczególną ochroną. – Obok płynie Silnica, jest mnóstwo drzew, wiele osób chodzi tam na spacery, żeby odpocząć – tłumaczy.

Jak udało nam się ustalić, przy ulicy Żabiej powstają cztery budynki jednorodzinne, dwulokalowe, ustawione szeregowo. W sumie będzie mogło w nich zamieszkać osiem rodzin.

– Inwestor występował wcześniej o blok wielorodzinny, ale dostał odmowę w związku z czym zdecydował się na zabudowę jednorodzinną – wyjaśnia Artur Hajdorowicz, dyrektor wydziału urbanistyki i architektury w Urzędzie Miasta Kielce.

Wcześniej w tym miejscu znajdował się magazyn Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych. Teren został jednak sprzedany i zmienił się pomysł na jego zagospodarowanie. Jak się okazuje, miasto nie mogło odmówić realizacji tego typu inwestycji.

– Akurat jeśli chodzi o zabudowę jednorodzinną nie mogliśmy powiedzieć "nie", bo przy ulicy Żabiej istnieje już tego typu sąsiedztwo. Ten fragment jest wyłączony z granic kieleckiego obszaru chronionego krajobrazu, które były ustalane ponad dziesięć lat temu. Działka nie jest więc objęta żadną ochroną – mówi dyrektor.

Na parterze budynku mają znajdować się mieszkania o powierzchni od 49 do 51 metrów kwadratowych. Z kolei na piętrze zostaną usytuowane większe lokale dwupoziomowe.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO