Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Nudno nie będzie. Sprawdź, co zaplanowano w nadchodzący weekend!

piątek, 18 lutego 2022 10:36 / Autor: Adrianna Linertowicz
Nudno nie będzie. Sprawdź, co zaplanowano w nadchodzący weekend!
Nudno nie będzie. Sprawdź, co zaplanowano w nadchodzący weekend!
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Najbliższy weekend zapowiada się ekscytująco. Czeka na nas wiele ciekawych warsztatów i wydarzeń artystycznych zarówno w mieście, jak i w regionie. 

W MIEŚCIE

Koncert symfoniczny Kanon Pilihymnii

Piątek, 18 lutego, godzina 19, Filharmonia Świętokrzyska. Koncert symfoniczny Kanon Polihymnii w Filharmonii Świętokrzyskiej. Na scenie zaprezentuje się orkiestra symfoniczna. Na fortepianie zagra Edward Wolanin, z kolei dyrygował będzie Paweł Kos-Nowicki.

https://www.emkielce.pl/kultura/koncert-symfoniczny-kanon-polihymnii-w-filharmonii-swietokrzyskiej

Maciej Maleńczuk + "Rhythm section"

Sobota, godzina 19, Kieleckie Centrum Kultuty. MALEŃCZUK + „Rhythm section” to recital, który jest retrospekcją dotychczasowych dokonań Artysty uzupełniony sekcją rytmiczną. Składa się z zestawu pieśni zarówno ulicznych jak i późniejszych dokonań Maćka, które zyskały mu olbrzymią sympatię i popularność wśród wyrobionej części publiczności. Bliski bezpośredni kontakt z widownią, szczery, niezakłócony przekaz tekstu - po prostu Maleńczuk w czystej postaci. TEN, o którym się mówi nie do podrobienia, naturalny, dowcipny, czasem brutalny - bo takie jest życie! Nie zabraknie więc pieśni: Ostatnia Nocka, Tango Libido, Sługi za szlugi, Synu czy Dawna Dziewczyno. Słynny już MALEŃCZUK "KONCERT SOLO" z kolegami z sekcji rytmicznej to najnowsza wersja Show, aby urozmaicić i podzielić się przestrzenią na scenie. Do tego oryginalny styl gry na gitarze i nieskażona niczym Wolność Słowa.

https://fb.me/e/1F64EhCJb

"Zręcznościówki z papieru" z Panem Zaradnym

Sobota, 19 lutego, godzina 10 i godzina 12:30, Muzeum Zabawek i Zabawy. Pan Zaradny przygotował dla Was nie lada zadanie. Na sobotnich zajęciach wspólnie z wami będzie budować zabawki zręcznościowe, z tutki papierowej - uprzednio ozdobionej - powstanie bilboquet, po czym wspólnie wyrysujecie i pokolorujecie plansze do gry Twister, a także wykonacie do niej żetony.

https://fb.me/e/50Iks0kTo

Dzień Nauki Polskiej – warsztaty “Jednym kliknięciem… Photony”

Sobota-Niedziela, 19-20 lutego, godzina 13, Energetyczne Centrum Nauki. W sobotę, 19 lutego, przypada Dzień Nauki Polskiej. To święto ustanowione w 2020 roku z okazji przypadającej w tym dniu rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika i ma na celu upamiętnienie dokonań polskich naukowców. Z tej okazji zapraszamy do udziału w zajęciach programistycznych z robotem Photon. Robot ten został stworzony przez Polaków, czterech absolwentów Politechniki Białostockiej: Marcina Jokę, Michała Grzesia, Krzysztofa Dziemiańczuka i Michała Boguckiego.

Miłośnicy programowania spotkają się z robotem Photon, który razem z nimi będzie poznawał świat. Uczestnicy zostaną jego przewodnikami i kompanami do zabawy, a korzystając z aplikacji multimedialnej oraz tabletu wybiorą się w niezapomnianą podróż do świata kodów. Pomogą robotowi poruszać się w określonych kierunkach, rozpoznawać kolory, wydawać dźwięki, reagować na bodźce oraz wchodzić w interakcję z otoczeniem.

https://ecn.kielce.pl/index.php/pl/2022/02/11/dzien-nauki-polskiej-warsztaty-jednym-kliknieciem-photony/

W REGIONIE

Festiwal gier i komiksów w Pacanowie

Niedziela, 20 lutego, godzina 14, ECB. Już po raz trzynasty w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie odbędzie się spotkanie z wybitnymi rysownikami. Jak zawsze zaplanowano moc atrakcji. W godzinach 14:00-17:00 będą spotkania, warsztaty, gry i zabawy – zarówno tradycyjne, jak i oparte na najnowocześniejszych trendach i zaskakujących technologiach.

W Festiwalu udział wezmą jurorzy i laureaci 14. Ogólnopolskiego Konkursu „Podróże Koziołka Matołka – Węgry”. O godz. 14.00 zostaną wręczone nagrody laureatom, a wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace można będzie zobaczyć na wystawie w Europejskim Centrum Bajki.

https://www.emkielce.pl/kultura/festiwal-gier-i-komiksow-w-pacanowie

"Dziadek do orzechów" w wykonaniu KTT w Ostrowcu Świętokrzyskim

Niedziela, 20 lutego, godzina 17, Hala KSZO.

„Dziadek do orzechów” w wersji Kieleckiego Teatru Tańca stanowi piękną, barwną kompozycję, poruszającą wyobraźnię dzieci

i wzruszającą dorosłych.Fabuła przedstawiona za pomocą tańca, niezwykle obrazowa i bardzo ciekawa pod względem instrumentalnym muzyka oraz świąteczna tematyka pozwoli widzom przenieść się w świat magii i fantazji. Ważnym aspektem przedsięwzięcia jest chęć przybliżenia widzom piękna muzyki Piotra Czajkowskiego. „Dziadek do orzechów” jest uważany za jedno z najlepszych dzieł kompozytora, który używając w swym dziele raczej nietypowych instrumentów jak trąbki czy bębenki, starał się oddać świat dziecięcej wyobraźni.

https://ktt.pl/dziadek-do-orzechow-miejskie-centrum-kultury-ostrowiec-swietokrzyski-21-lutego-2022-r-godz-1100/

Tkanie krajek w Krzemionkach

Sobota, 19 lutego, godzina 11, Rezerwat Krzemionki. Tkactwo to jedna z najstarszych rzemiosł uprawianych przez człowieka. To także niezwykle fascynująca i wymagająca sztuka. Będzie okazja się o tym przekonać w najbliższą sobotę na warsztatach w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki. Podczas spotkania spróbujemy swoich sił w tworzeniu barwnie tkanych krajek przy użyciu bardka. Wszystko to pod czujnym okiem Manufaktury Zielonych. Zapraszamy przedstawicieli wszystkich pokoleń.

http://krzemionki.pl/aktualnosci/tkanie-krajek-sobota-w-muzeum/

"Nie taki wilk straszny". Rozmowy o wilkach w Skarżysku-Kamiennej

Niedziela, 20 lutego, godzina 14, Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.

W MCK w Skarżysku-Kamiiennej odbędzie się spotkanie edukacyjne dla dzieci i dorosłych pt. "Nie taki wilk straszny" - o wilkach, przyrodzie i ekologii opowie prof. Roman Gula z Fundacji SAVE. Poznaj wilcze rodziny mieszkające wokół Skarżyska-Kamiennej. Gdzie bywają, co robią, jak spędzają czas? I jak być z nimi za pan brat?

https://mck.skarzysko.pl/wydarzenia-mck-top/kalendarz-wydarzen/lista-wydarzen/1002-nie-taki-wilk-straszny-spotkanie-edukacyjne-dla-dzieci-i-doroslych#.Yg9jjTjMLIU

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO