Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

O misjach pokojowych w OMPiO

piątek, 10 września 2021 12:52 / Autor: Michał Łosiak
O misjach pokojowych w OMPiO
O misjach pokojowych w OMPiO
Michał Łosiak
Michał Łosiak

O roli misji pokojowych w budowaniu bezpieczeństwa Polski, Europy i świata będą dyskutowali uczestnicy konferencji zorganizowanej przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Kielcach. Debata odbędzie się 13 września.

Konferencja rozpocznie się o godzinie 17.

– Bezpieczeństwo i troska o zachowanie pokoju na świecie to nie tylko sprawa polityków, firm i organizacji międzynarodowych, wojska i służb, ale każdego z nas. Proponowany przez nas temat jest niezwykle ważny i aktualny w obecnej sytuacji międzynarodowej. Celem konferencji jest przedstawienie roli i znaczenia misji pokojowych w utrzymaniu bezpieczeństwa na świecie. Pokażemy dwa rodzaje misji pokojowych, które prowadzone są za pomocą różnych metod i środków, ale przyczyniają się do utrzymania pokoju na świecie: misje wojskowe i misje ewangelizacyjne Kościoła katolickiego – tłumaczy Kamil Kołbuc, prezes Fundacji im. Stefana Artwińskiego.

Wydarzenie odbędzie się w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. Transmisja live na Facebooku Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Kielcach

Więcej: https://fb.me/e/kIzUhfP0U

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO