Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

O szansach dla młodych ludzi. Specjalne spotkanie dla uczniów szkół średnich

wtorek, 24 maja 2022 11:16 / Autor: Michał Łosiak
O szansach dla młodych ludzi. Specjalne spotkanie dla uczniów szkół średnich
O szansach dla młodych ludzi. Specjalne spotkanie dla uczniów szkół średnich
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Wybór uczelni, kierunku studiów i przyszłego zawodu – również od tych decyzji młodych ludzi zależy przyszłość województwa świętokrzyskiego. Z inicjatywy Renaty Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego uczniowie szkół ponadpodstawowych mogli dowiedzieć się o perspektywach rozwoju podczas specjalnego, interaktywnego spotkania.

Wydarzenie odbyło się w auli Politechniki Świętokrzyskiej. Wzięli w nim udział także przedstawiciele samorządów i instytucji rynku pracy.

– To bardzo ważne spotkanie, ponieważ dotyczy przyszłości i rozwoju naszego województwa. Wpływ na to bowiem mają młodzi mieszkańcy regionu, którzy stoją przed wyborem studiów i zawodu. Dane statystyczne są alarmujące. W ciągu ostatnich dziesięciu lat w całej Polsce zmniejszyła się liczba dzieci, młodzieży i osób w wieku produkcyjnym. Przybyło jednak trzydzieści procent seniorów. Cieszymy się z naszych seniorów, ale musimy dbać o to, aby młodzi ludzie tutaj zostawali. Chcemy ich zachęcić do tego – mówiła Renata Janik.

W trakcie spotkania młodzi ludzie mieli okazję nie tylko otrzymać cenne informacje, ale również powiedzieć o swoich oczekiwaniach i sugestiach.

– Chcemy im opowiedzieć o świętokrzyskim rynku pracy i o tym, gdzie będą mogli znaleźć zatrudnienie w przyszłości. Pragniemy także wysłuchać co mają nam do powiedzenia i czego oczekują. Nasz region stwarza szanse dla osób rozpoczynających swoją karierę zawodową – tłumaczyła Aleksandra Marcinkowska, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach.

Podczas wydarzenia prelegenci przybliżyli młodzieży szanse związane z nową perspektywą finansową Regionalnego Programu Operacyjnego 2021-2027.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO