Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Od środy zmiana organizacji ruchu na newralgicznym skrzyżowaniu

wtorek, 10 maja 2022 12:59 / Autor: Weronika Karyś
Od środy zmiana organizacji ruchu na newralgicznym skrzyżowaniu
Fot. Zuzanna Iwan
Od środy zmiana organizacji ruchu na newralgicznym skrzyżowaniu
Fot. Zuzanna Iwan
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Przypominamy, że od środy, 11 maja, na skrzyżowaniu alei Solidarności z Tysiąclecia Państwa Polskiego zostaną wprowadzone kolejne zmiany w organizacji ruchu.

Jedną z najważniejszych będzie wyłączenie z użytkowania wschodniej jezdni alei Solidarności (w stronę Warszawy).

– Ruch zostanie przeniesiony na jezdnię zachodnią i będzie się na niej odbywał w obu kierunkach. Na jezdni zachodniej wyznaczone zostaną dwa pasy ruchu w kierunku północnym (w stronę Warszawy) oraz jeden pas ruchu w stronę centrum – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy MZD.

Nowa organizacja ruchu wpłynie także na komunikację miejską.

– Przystanek autobusowy znajdujący się przy jezdni wschodniej w sąsiedztwie salonu samochodowego zostanie przesunięty na północ i zlokalizowany będzie w rejonie marketu spożywczego (Biedronka). Przy przystanku zostanie wyznaczone przejście dla pieszych przez aleję Solidarności, natomiast przejście w obrębie skrzyżowania z aleją Tysiąclecia zostanie zlikwidowane – wyjaśnia Skrzydło.

Przystanek autobusowy zlokalizowany po drugiej stronie (w sąsiedztwie marketu spożywczego Aldi) zostanie przesunięty w kierunku południowym za skrzyżowanie z ul. Niską .

Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać do odwołania. Następnie, jak w lustrzanym odbiciu, ruch zostanie przeniesiony na wschodnią jezdnię, a wykonawca zajmie się jezdnią po stronie zachodniej.

Termin oddania inwestycji do użytku został wydłużony o blisko sześć miesięcy – początkowo prace miały się zakończyć w czerwcu bieżącego roku, finalnie ma być to połowa grudnia 2022.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO