Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Odjazd przed czasem, niezatrzymanie, brak uniformu – będą wysokie kary

poniedziałek, 16 stycznia 2023 14:35 / Autor: Weronika Kępa
Odjazd przed czasem, niezatrzymanie, brak uniformu – będą wysokie kary
FB ZTM
Odjazd przed czasem, niezatrzymanie, brak uniformu – będą wysokie kary
FB ZTM
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Miasto szuka przewoźnika, który zapewni obsługę 40 autobusów unijnych. Przetarg zakłada między innymi zwiększenie kar za przewinienia „wyjątkowo uciążliwe dla pasażerów”.

– Poszukujemy przewoźnika, który zapewni obsługę 40 miejskich autobusów na poziomie dwóch milionów wozokilometrów rocznie, na okres do 30 czerwca 2025 roku. Główne założenia przetargu to doświadczenie w prowadzeniu działalności transportowej i posiadanie odpowiedniej kadry. Nasze wymogi mają zapewnić wykonywanie usługi dla pasażerów na wysokim poziomie, ale jednocześnie zapewnić szeroki dostęp do wykonywania usługi – informuje wiceprezydent Agata Wojda.

Ważnym elementem tego postępowania jest katalog kar. Część z nich zwiększa swoją wartość.

– Dotyczy to przewinień wyjątkowo uciążliwych dla pasażerów. Zwiększamy kwotę kary jeśli autobus przyjedzie na przystanek za wcześnie, a także jeśli się opóźni z winy przewoźnika. Nie mówimy tutaj o sytuacjach, kiedy są korki czy remonty. Kilka elementów zostało też dołożonych do kar, między innymi zatrzymanie się na przystanku w taki sposób, który uniemożliwia pasażerowi płynne wejście lub wyjście z autobusu. Także jeśli chodzi o sprawność techniczną systemu głosowego i monitoringu. Doprecyzowaliśmy również kwestię włączania klimatyzacji – obniżyliśmy temperaturę z 23 do 21 stopni Celsjusza – tłumaczy wiceprezydent.

Odjazd z przystanku ponad dwie minuty przed czasem to kara 500 złotych (za każdy przystanek). Niezatrzymanie na przystanku, daleko od krawężnika lub w sposób uniemożliwiający bezpieczne wysiadanie pasażerów to również 500 złotych. Brak możliwości otwarcia okna to dwieście złotych. Brak pracowniczego uniformu to kara w wysokości stu złotych.

Miasto czeka na oferty do 6 lutego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO