Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Ogromna kolejka przed punktem szczepień przy Urzędzie Wojewódzkim

sobota, 08 maja 2021 11:44 / Autor: Adrianna Linertowicz
Ogromna kolejka przed punktem szczepień przy Urzędzie Wojewódzkim
Ogromna kolejka przed punktem szczepień przy Urzędzie Wojewódzkim
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Przed mobilnym punktem szczepień, zlokalizowanym przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim w Kielcach, ciągnie się ogromna kolejka tych, którzy oczekują na szczepienia. Akcja „Zaszczep się w majówkę” cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że postanowiono powtórzyć ją w ten weekend.

Akcja „Zaszczep się w majówkę” ruszyła w weekend od 1 do 3 maja. Ze szczepień skorzystało wówczas aż 1278 osób.

– W związku z ogromnym zainteresowaniem akcją „Zaszczep się w majówkę” wojewoda Zbigniew Koniusz podjął decyzję o kontynuacji szczepień przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim w dniach 8-9 maja – mówiła Marzena Chodakowska, rzeczniczka prasowa wojewody świętokrzyskiego.

Kolejka do punktu jest długa na kilkaset metrów. Już we wczesnych godzinach porannych mnóstwo ludzi oczekiwało na swoją kolej przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim.

– Czekam już drugą godzinę, bolą nieco nogi od stania, ale uważam, że warto. W końcu w grę wchodzi bezpieczeństwo – mówiła pani Bożena, która czekała na swoją kolej już od godziny 8 rano.

– Pomimo tego, że nikt chyba nie lubi czekać i każdemu się spieszy, to uważam, że to dobrze świadczy o ludziach, gdy wykazują tak duże zainteresowanie. Oznacza to, że poważnie podchodzą do kwestii swojego zdrowia, ale też zdrowia innych – mówił pan Marcin.

Punkt szczepień będzie działał w dniach 8 i 9 maja, w godzinach od 10 do 16. Ze szczepienia mogą skorzystać osoby znajdujące się w uprawnionej grupie wiekowej i posiadające e-skierowanie. Podobnie jak wcześniej, koordynacją szczepień zajmuje się personel Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Rafała w Czerwonej Górze. Chętni zostaną zaszczepieni preparatem firmy Johnson & Johnson.

Przypominamy, że dzisiaj rusza również rejestracja kolejnych roczników na szczepienia przeciw koronawirusowi. Mowa o rocznikach 1997-1999, a zatem o osobach w wieku od 22 do 24 lat.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO