Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Piotr Zawadzki wśród najlepszych. „Jury było zachwycone”

poniedziałek, 19 kwietnia 2021 22:26 / Autor: Michał Łosiak
Piotr Zawadzki wśród najlepszych. „Jury było zachwycone”
Fot. FB/Mistrz Mowy Polskiej
Piotr Zawadzki wśród najlepszych. „Jury było zachwycone”
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Nasz redakcyjny kolega, Piotr Zawadzki, dołączył do grona 70 najlepszych kandydatów do tytułu Mistrza Mowy Polskiej. Podczas drugiego etapu przesłuchań, przed jury zaprezentowała się czwórka uczestników z województwa świętokrzyskiego.

Na scenie, oprócz prezentera Radia eM Kielce, stanęli: Kama Kępczyńska-Kaleta z zespołu ludowego Bielinianki, piewca piękna pińczowskiej ziemi Maciej Kmita i adwokat Edward Rzepka. Niestety, z powodów służbowych zabrakło piątego kandydata – Pawła Solarza.

„Cała nasza czwórka zakwalifikowała się do kolejnego etapu, otrzymując od zachwyconych jurorów stosowne rekomendacje! Wszyscy zostali wpisani na ogólnopolską listę kandydatów, na której jest około 70-ciu osób! Do 14 maja spośród nich, członkowie Rady Programu i jurorzy wybiorą grupę którą zaproszą do Zamku Królewskiego w Warszawie. Tam kandydaci do tytułu zaprezentują po raz kolejny swoje umiejętności, tym razem przed całą Radą Programu i jurorami”, czytamy w konkursowym komunikacie.

Spośród wybranych kandydatów jury wybierze Mistrza Mowy Polskiej podczas specjalnej Gali w Kieleckim Centrum Kultury 20 września.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO