MIASTO
Plac przed WDK zamienił się w boisko do piłki nożnej


Czerwiec to miesiąc sportowych emocji, nie tylko na skalę europejską. Kielczanie postanowili bowiem zorganizować własne mistrzostwa w piłkę nożną. "Piątki na Rynku Sport CK 2021" to wydarzenie skierowane przede wszystkim do młodych adeptów futbolu w wieku 8-13 lat.
- To wydarzenie dla dzieci, które swój start miały właśnie na rynku w Kielcach. Dziś co prawda jesteśmy przed Wojewódzkim Domem Kultury, ale nazwa została i nawiązuje do pierwotnej lokalizacji – tłumaczy wiceprezydent Marcin Chłodnicki.
- To bardzo cenna impreza sportowa, która wychodzi do młodych ludzi, głównie do dzieci, które za młodu nasiąkają duchem walki, sportu oraz rywalizacji fair play. Wszystko pod okiem profesjonalnych trenerów i sędziów – dodaje.
Dzisiaj (14 czerwca) na rynku pojawili się najmłodsi piłkarze, urodzeni w latach 2013 i 2012. We wtorek murawę przejmą dziesięciolatkowie. „Piątki na Rynku” potrwają do niedzieli, 20 czerwca.
- Zapraszam serdecznie kielczan, żeby codziennie zajrzeli i popatrzyli jak młodzi piłkarze, być może w przyszłości mistrzowie Polski albo Europy i świata, rozgrywają swoje mecze – mówi Marcin Chłodnicki.

![[FOTO]](/media/k2/items/cache/7026e0f4786fbb23c7e5780be06f8dc6_L.jpg)
![[FOTO] W Kielcach powstała pierwsza w Polsce „Via Ferrata”](/media/k2/items/cache/6cbea909db50d650b0df71c54a10fe03_L.jpg)





