Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

"Plotkarka" w końcu doczekała się schodów

wtorek, 05 stycznia 2021 12:38 / Autor: Adrianna Linertowicz
"Plotkarka" w końcu doczekała się schodów
"Plotkarka" w końcu doczekała się schodów
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Do "Plotkarki", XIX-wiecznej baszty przy Pałacu Tomasza Zielińskiego, do niedawna można było dostać się jedynie po drabinie. Teraz wejdziemy tam po pięknych, krętych schodach.

- Chcieliśmy uatrakcyjnić nasz ogród, aby było tu jeszcze przyjemniej. Schody cieszą się dużą popularnością. Mimo tego, że mają dopiero kilka dni, zrobiły swego rodzaju furorę w mediach, z czego bardzo się cieszymy - mówi Jarosław Bukowski z Pałacyku Zielińskiego. - Zdecydowanie ułatwią one dostęp do "Plotkarki". Będziemy mogli wykorzystywać ją przy okazji różnych eventów, koncertów, ale także udostępnimy ją na przykład dla osób, które chciałyby zjeść w tym miejscu romantyczną kolację - dodaje.

Schody na neogotycką wieżyczkę nie będą jednak na co dzień udostępniane zwiedzającym. Jedynie przy wyjątkowych okazjach będzie możliwość skorzystania z wejścia.

Intrygujący pomysł wykorzystania baszty zaproponował Artur Andrus, polski dziennikarz, prezenter filmowy, pisarz i poeta.

- Powinno się powołać etat kieleckiej plotkarki. Powinna być odpowiednikiem krakowskiego hejnalisty. O każdej równej godzinie kielecka plotkarka powinna pojawiać się w oknie baszty i na cztery strony świata wykrzykiwać kieleckie plotki: kto, z kim, kiedy, za ile. Żeby nie było oskarżeń o seksizm, plotkarka może być mężczyzną  - mówił Artur Andrus.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO