Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

„Proszę Panią, Proszę Pana – trochę dobra na Dzień Kobiet”

niedziela, 07 marca 2021 15:08 / Autor: Adrianna Linertowicz
„Proszę Panią, Proszę Pana – trochę dobra na Dzień Kobiet”
„Proszę Panią, Proszę Pana – trochę dobra na Dzień Kobiet”
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Paczki dla kobiet w trudnej sytuacji życiowej przygotują wolontariusze z okazji Dnia Kobiet. To już piąta edycja akcji, którą organizuje Fundacja Pełnia. Jest ona skierowana do pań dotkniętych kryzysem bezdomności, mieszkających w Domach Samotnej Matki, Domach Ofiar Przemocy, czy też korzystających ze wsparcia jadłodajni. Otrzymają one wyjątkowe podarunki z okazji Dnia Kobiet również w Kielcach.

O tej szczytnej inicjatywie poinformowało Centrum Duszpasterskie przy ulicy Wesołej 54. Przy udziale wolontariuszy akcja „Proszę Panią, Proszę Pana – trochę dobra na Dzień Kobiet” po raz pierwszy odbędzie się także w Kielcach.

– Polega ona na tym, by z okazji Dnia Kobiet zrobić paczki dla pań dotkniętych kryzysem. Te paczki są niemalże spersonalizowane, bo kontaktujemy się z każdą placówką i dowiadujemy, jakie są potrzeby. Mogą to być zatem środki higieniczne, produkty spożywcze, czy też artykuły dziecięce – informuje Anna Pałys, jedna z organizatorek akcji.

– Na podstawie wstępnego wywiadu przygotowujemy pakiety, które chcemy dostarczyć w poniedziałek 8 marca. Jesteśmy ciekawi reakcji pań, ale z rozmów z placówkami wynika, że na pewno będą one zaskoczone – dodaje.

– Poprzez akcję pragniemy przypomnieć, że pomimo trudnej sytuacji życiowej, te panie nadal są ważne. Pakiety nie są bardzo bogate, ale chodzi nam o wykonanie miłego gestu w stronę kobiet, które mogą czuć się samotne, zapomniane i odrzucone. Chcemy, by pamiętały, że to jest również ich święto – mówi Anna Pałys.

Inicjatywa odbywa się od pięciu lat w kilku miastach Polski. Zaczęło się od Warszawy, później dołączył Kraków oraz inne miasta.

Zbiórkę na rzecz akcji można wspierać tutaj do wtorku 9 marca.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO