Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Przebudowa Domaszowskiej opóźniona

czwartek, 24 marca 2022 15:03 / Autor: Weronika Kępa
Przebudowa Domaszowskiej opóźniona
Przebudowa Domaszowskiej opóźniona
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Przebudowa skrzyżowania ulicy Domaszowskiej z aleją Solidarności i Tysiąclecia Państwa Polskiego miała zakończyć się w czerwcu bieżącego roku. Już wiadomo jednak, że termin nie zostanie dotrzymany. „To fizycznie niemożliwe”, mówi rzecznik MZD.

– Przypomnę, że zakładaliśmy czas trwania realizacji tej inwestycji na piętnaście miesięcy. Miała się ona rozpocząć wczesną wiosną 2021 roku, ale w związku z przedłużającym się postępowaniem przetargowym oraz długim zatwierdzaniem i opiniowaniem czasowej organizacji ruchu, budowa wystartowała dopiero jesienią. To powoduje zwłokę kilku miesięcy – wyjaśnia Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Wykonawca wystąpił z wnioskiem o aneksowanie terminu zaraz po tym jak rozpoczął roboty budowlane. Do tej pory dokument pozostawał jednak bez rozpatrzenia.

– Oczekiwaliśmy, że wykonawca skupi wszystkie siły na placu budowy i będzie działał. W tej chwili zbliżamy się jednak do pierwotnego terminu końcowego i jest pewne, że nie zostanie on dotrzymany. To jest fizycznie niemożliwe. Dlatego dopiero teraz rozpatrujemy ten wniosek. Niebawem powinniśmy poznać nowy termin zakończenia inwestycji – dodaje rzecznik.

Jak zaznacza nasz rozmówca prace opóźniają się również z uwagi na trwającą wojnę w Ukrainie.

– W połowie marca miała zostać wprowadzona zmiana w organizacji ruchu w tym miejscu związana z kolejnym etapem przebudowy. Wykonawca odstąpił od wprowadzenia tych zmian, gdyż zgłaszał obawy, że nie będzie w stanie kontynuować robót. Powoływał się na sytuację, która ma miejsce za naszą wschodnią granicą i skutkuje bardzo dużym wzrostem cen, problemami z dostawami materiałów budowlanych, ich limitowaniem oraz zerwaniem wielu łańcuchów dostaw. To zachowanie było racjonalne – stwierdza Skrzydło.

Mimo to prace remontowe w ramach inwestycji całkowicie nie ustały.

– Prace toczą się na pozostałych fragmentach inwestycji, ponieważ materiały zostały wcześniej zakontraktowane. Trwa więc między innymi budowa wodociągu i kanalizacji deszczowych przy ulicy Poleskiej, Żniwnej i odcinku ulicy Domaszowskiej – dodaje.

Obecnie w ramach inwestycji toczą się również prace polegające na przekładaniu sieci elektrycznej i budowie sieci teletechnicznej na 800–metrowym odcinku ulicy Domaszowskiej (pomiędzy ulicą Poleską a aleją Solidarności).

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO