Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Przebudowa Domaszowskiej wkracza w kolejny etap

wtorek, 22 lutego 2022 10:32 / Autor: Weronika Kępa
Przebudowa Domaszowskiej wkracza w kolejny etap
Przebudowa Domaszowskiej wkracza w kolejny etap
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Przebudowa skrzyżowania ulicy Domaszowskiej z aleją Solidarności i Tysiąclecia Państwa Polskiego wkracza w kolejny etap. Od czwartku, 24 lutego, zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na tym obszarze.

Jak informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, od 24 lutego z ulicy Domaszowskiej będzie można wjechać w Górną i Zbożową (ruch jednokierunkowy). Z kolei na odcinkach ul. Górnej i Zbożowej, od granicy robót do ul. Taylora, odbywał się będzie ruch dwukierunkowy.

– Na ulicy Żniwnej, od Rolnej do skrzyżowania z Domaszowską/Poleską, zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Podobnie na ulicy Poleskiej, od skrzyżowania z Domaszowską na odcinku około pięćdziesięciu metrów w stronę Sandomierskiej oraz na samej Domaszowskiej, od skrzyżowania z Poleską/Żniwną na odcinku około stu pięćdziesięciu metrów w kierunku WORD-u – informuje Skrzydło.

Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać do odwołania, podobnie jak zmiany w kursowaniu autobusów:

Linia nr 8: autobusy jadące w kierunku ulicy Uniwersyteckiej pojadą od ulicy Szczecińskiej przez Sandomierską, Morcinka, Taylora, Żniwną do Uniwersyteckiej UJK. Powrót wg dotychczasowej trasy.

Linia nr 13: autobusy jadące w kierunku ulicy Uniwersyteckiej pojadą od alei Tysiąclecia przez Górną, Taylora, Żniwną do Uniwersyteckiej UJK. Powrót wg dotychczasowej trasy.

Linia nr 53: autobusy jadące w kierunku ulicy Częstochowskiej pojadą od ulicy Morcinka przez  Taylora, Żniwną, Poleską i dalej wg swojej trasy. Powrót wg dotychczasowej trasy.

Linia nr 109: autobusy jadące w kierunku osiedla Ślichowice pojadą od ulicy Morcinka przez Sandomierską do alei IX Wieków Kielc i dalej wg swojej trasy. Powrót wg dotychczasowej trasy.

Linia nr 114: autobusy jadące w kierunku ulicy Uniwersyteckiej pojadą od alei Tysiąclecia przez Górną, Taylora, Uniwersytecką do Żniwnej. Powrót wg dotychczasowej trasy.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO