Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Przygotowania do MSPO. W tym roku problemów ma nie być

piątek, 11 czerwca 2021 14:38 / Autor: Michał Łosiak
Przygotowania do MSPO. W tym roku problemów ma nie być
Fot. Mateusz Kaczmarczyk
Przygotowania do MSPO. W tym roku problemów ma nie być
Michał Łosiak
Michał Łosiak

– Polska Grupa Zbrojeniowa weźmie udział w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego – zapewnia Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce i zapowiada większą niż przed rokiem imprezę targową. Swój udział miały potwierdzić także firmy amerykańskie i brytyjskie.

Przypomnijmy, że organizacja imprez targowych jest możliwa, przy zachowaniu pewnych obostrzeń, od 6 czerwca. Jak mówi prezes Mochoń, to od tego dnia mogły rozpocząć się prawdziwe przygotowania do największych kieleckich targów.

– Polska Grupa Zbrojeniowa weźmie udział w Salonie, ale jeszcze nie wiadomo, w jakim kształcie. Nie będzie powtórki z ubiegłego roku. Przyjedzie sporo firm amerykańskich i brytyjskich. Mamy wstępne rezerwacje. Zainteresowanie jest bardzo duże. Te ostatnie półtora roku pokazało, że nic nie zastąpi bezpośrednich relacji – tłumaczy. W przyszłym tygodniu odbędzie się w Kielcach rekonesans Polskich Sił Zbrojnych.

Targi mają rozpocząć się 7 września. Nie będzie na nich jednak tradycyjnej wystawy narodowej.

– Zaproszenie na nią wysyłał minister na rok przed imprezą. Obecnie, ze względu na pandemię, nie było to możliwe. Myślę, że uda się ustalić, kto będzie wiodącym krajem w przyszłym roku – dodaje nasz rozmówca.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego objął swym patronatem prezydent Andrzej Duda.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO