Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Przyszli architekci zdają dziś egzamin. „To artyści wśród inżynierów”

piątek, 03 grudnia 2021 10:33 / Autor: Aleksandra Rękas
Przyszli architekci zdają dziś egzamin. „To artyści wśród inżynierów”
Przyszli architekci zdają dziś egzamin. „To artyści wśród inżynierów”
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Jedenastu przyszłych architektów pisze dzisiaj ważny egzamin w siedzibie Radia eM Kielce. Zdany test pozwoli im oficjalnie wstąpić w szeregi specjalistów od projektowania. Czy im się powiedzie? Życzymy połamania piór!

Jak mówi Andrzej Tracz, wiceprzewodniczący Komisji Egzaminacyjnej Świętokrzyskiej Okręgowej Izby Architektów, dzisiaj przyszli architekci mierzą się z sesją zimową.

- Młodzi adepci muszą wykazać się wiedzą, którą zdobywali podczas praktyk w biurach projektowych i na budowach. Egzamin zweryfikuje ich znajomość prawa budowlanego i wszystkich przepisów, które wiążą się z wykonywaniem zawodu architekta – wyjaśnia Andrzej Tracz.

Dzisiejszy egzamin jest krokiem milowym w karierach początkujących architektów. I trudno się dziwić – dzięki zdanemu testowi, będą oni mogli pełnić samodzielne funkcje w budownictwie i jako projektanci, i architekci. Dla wielu z nich to spełnienie marzeń, bo – jak podkreśla adept tego zawodu z wieloletnim stażem – to piękny, choć wymagający fach.

- To zajęcie niezwykle ciekawe, bo architekt to artysta wśród inżynierów. Jego działalność wiąże się  z kreowaniem rzeczywistości, twórczością, organizacją przestrzeni. Nasza praca jest trudna, ale daje dużo satysfakcji. Pojawia się ona zwłaszcza wtedy, gdy widzimy zadowolenie naszych klientów – podkreśla Andrzej Tracz.

Dzisiaj odbędą się także egzaminy poprawkowe.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO