Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Psy też kochają książki! Schronisko w Dyminach w akcji "Czytanie na szczekanie"

wtorek, 11 maja 2021 13:22 / Autor: Adrianna Linertowicz
Psy też kochają książki! Schronisko w Dyminach w akcji "Czytanie na szczekanie"
Psy też kochają książki! Schronisko w Dyminach w akcji "Czytanie na szczekanie"
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Wyjątkowych słuchaczy mieli ci, którzy czytali dzisiaj książki w ramach trwającego Tygodnia Bibliotek. Akcja "Czytanie na szczekanie" poświęcona była bowiem... psiakom ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach.

– Nasza akcja polega na tym, żeby przy pomocy czytanego tekstu uspokoić i zrelaksować zwierzęta. Wiadomo, z jakich powodów są tutaj. Nierzadko miały ciężkie doświadczenia z ludźmi. Dzisiaj jesteśmy tu po to, aby zaapelować do wszystkich o wsparcie schroniska – mówi Katarzyna Iwańska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

Bez wątpienia psiaki były bardzo podekscytowane nowym towarzystwem. Merdając ogonami, przysłuchiwały się ze swoich boksów opowieściom, wręcz domagając się głośno czytania na szczekanie!

– Pierwszy raz bierzemy udział w czymś takim i mam nadzieję, że nie ostatni. Mamy nadzieję, że akcja pomoże w nawiązaniu bliskiej relacji naszych podopiecznych z dziećmi oraz młodzieżą i być może zachęci też do udziału w wolontariacie. Jesteśmy otwarci na podobne propozycje – mówi Magdalena Janusz, kierowniczka Schroniska w Dyminach.

– Inicjatywa jest bardzo fajnym pomysłem, dzięki któremu zwierzaki mogą socjalizować się z innymi ludźmi. Myślę, że takie akcje powinny być częściej przeprowadzane – mówi Justyna Kurek ze Schroniska w Dyminach. – Mam nadzieję, że takie wydarzenia sprawią, że wolontariat w schronisku stanie się bardziej powszechny – dodaje.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach chętnie przyjmie w swoje szeregi miłośników czworonogów, którzy poświęcą im swój czas i troskę. W sprawie wolontariatu można kontaktować się bezpośrednio ze schroniskiem. Więcej szczegółów zainteresowani znajdą tutaj.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO